| sarbucristina a întrebat:

Simt ca numai am puteresadvreau sa il uitsadil vad zilnic pentru ca sta langa blocul meusad. Am fost 7 luni impreuna si el a pus punct relatiei noastre definitiv pentru ca spunea ca nu suntem potrivitisad. Ma doare cand vad ca trece cu atata nepasare mai departe, cand suntem ca 2 straini cand ne intalnimsadsi mai ales ca nu ma pot impaca cu ideea ca numai suntem impreunasad.
Cum sa ies din starea asta? el a fost si primul meu prieten:-

Răspuns Câştigător
| BEmanuel87 a răspuns:

Ha ha ha. Ce raspunsuri cretine laughing In afara de raspunsul care zice ca daca esti la adolescenta e ok. Auzi-o pe-aia: "sa mananci inghetata". Adica sa devii o bulimica ordinara ca te-a parasit un retardat. Bun asa.

Cum sa iesi din starea asta? Nu ai sa iesi direct, dar, ca sa ajuti procesul, inceteaza sa asculti muzica pe care o ascultai cu el, inceteaza sa faci chestii pe care le faceati cand erati impreuna, inceteaza sa te uiti la poze si, cel mai important, nu te refugia in tine sa plangi. Iesi afara, distreaza-te, cunoaste oameni noi. Nu o sa fie el ultimu'.

5 răspunsuri:
| Barblaster a răspuns:

Orice argument ar aduce alti, eu iti zic, din perspectiva mea, ca pana nu iti gasesti o noua simpatie, nu il vei uita(asa usor).

Dar te sfatuiesc sa iti pui in cap ca vor mai fi si alti cu care, poate vei sta mai mult si vei petrece mai bine.

| Hash001 a răspuns:

Depinde de varsta, daca e la adolescenta e ok.

| TrolI a răspuns:

Eu cred ca ai nevoie sa te autoeduci. Adica sa incepi a te folosi de autosugestie. Asta mereu ajuta, indiferent de situatia in care te afli.

| stefffy a răspuns:

Pff, mai mult ca sigur nu vei iesi niciodata din starea asta.
Trebuie sa mananci multa inghetata, dar multa cat mai multa.Gen 5 kg. TE AJUTA!

| Vlad_Murariu_1997 a răspuns:

Ia niste vitamine