| eusebiu27 a întrebat:

Cum credeti ca trebuie metinuta o relatie la distanta in perioada de carantina?

7 răspunsuri:
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In perioada carantina, incearca sa comunici cu ea cat mai mult. Pe orice teme, cat mai banale, mai trimite-i cate o poza cu tine sau poze/video funny.
Daca se poate o data pe zi, video. Ochii care nu se vad, se uita.
Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți pui masca când vorbești la telefon cu ea.

| danbnz a răspuns:

La si mai mare distanta!

| Stilgar a răspuns:

Cat timp *** e mai lunga decat distanta, totul e ok. In cazul in care nu e, putina detasare nu strica.

| Nume6 a răspuns:

Dacă nu te interesează doar relaţiile intime, ci doar prezenţa persoanei iubite fie ea și de la distanţa, poţi menţine relaţia și online prin apeluri video cu glume, zâmbete, amuzament, povestiri, întrebări, declaraţii de iubire, etc. Te mulţumești cu faptul că ai o relaţie cu o persoană cum ţi-o doreai când te pui cu capul pe pernă deși nu e și ea lângă tine. Îţi e de ajuns gândurile cu ea, primul ei zâmbet, sărut nu neapărat relaţia intimă sau prezenţa ei. Puteţi comunica și de la distanţă chiar mai bine decât in viaţa reală datorită tehnologiei, există skype, whatts app etc. Dacă alegeţi subiecte interesante de discuţie, o să fiţi chiar fericiţi și de la distanţa

| darrio2007 a răspuns:

Prin comunicare.

| Adry05 a răspuns:

Comunicat cât mai mult dar nu la modu sufocant, să vă vedeți pe cameră măcar o dată la câteva zile, să vă faceți planuri pentru când o să se termine, vă puteți juca jocuri multiplayer împreună. Comunicare, deschidere și sinceritate cel mai important.