| Roxananueaici a întrebat:

Credeti ca distanta strica o relatie? sad

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In majoritatea cazurilor, da.

| mimiwewem a răspuns:

Da, poate strica o relație, din păcate chiar și aceea de prietenie. Aici trebuie să existe multă comunicare, încredere și multă iubire pentru a rezista.

| RAY a răspuns:

E foarte greu sa crezi in cineva la distanta in ziua de azi

| neutrino a răspuns:

Nu, pentru ca asa ceva nu poate exista!

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Există! Dacă relaţia este bazată pe încredere şi respect din partea amândurora, sigur rezistă. Plus de asta, rezistă cu atât mai mult dacă cei doi Îl iubesc mai întâi de toate pe Dumnezeu! El ar trebui să fie centrul fiecărei relaţii.

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa cum tu ai o parere pe care ti-o respect, la fel pot sa am si eu o parere, alta decat a ta, dar pe care si tu trebuie sa o respecti. Tine de bun simt si daca vrei, si de adevarata credinta. Eu prefer sa-mi strang in brate iubita in fiecare zi, altii pot strange la piept si saruta monitorul si/sau telefonul, ori de cate ori doresc, si sunt sigur ca Dumnezeu nu se va supara pe nici unul dintre noi, dar cu conditia sa nu ne mintim singuri, si nici pe altii. O seara buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Sigur că îţi respect părerea. Nu am spus-o cu răutate. Bineînţeles, oricine îşi doreşte să îşi strângă partenerul/partenera în braţe şi nu monitorul sau telefonul, dar să nu excludem nici varianta că două persoane ar putea să socializeze pe internet şi după ceva vreme să realizeze că au sentimente puternice unul faţă de celălalt. Repet asta doar dacă există încredere şi respect. O seară binecuvântată!

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca da! Si nu doar relatia ci si persoanele. Nu ai cum sa nu fi trist si sa nu suferi daca nu ai persoana iubita langa tine... si asta in timp distruge totul sad

| ywar a răspuns:

Categoric... Cand esti tanar si nu numai ai nevoie de o oarecare siguranta, confirmare si dragoste fata in fata si nu din vorbe. O relatie la distanta este extrem de dificila si se intretine cu foarte multe sacrificii.

| Seepty a răspuns:

Da pentru ca tu nu sti ce va face persoana iubita, daca te insala cu alta sau nu asa ca te sfatuiesc sa nu incepi una sa te indragostesti de el dupa sa suferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat exista incredere si ambii parteneri sunt constienti de ceea ce se intampla, bineinteles ca nu. Mi se pare o prostie acest lucru.Adica, pana la urma daca persoana de langa tine chiar te iubeste si este constient ca nu trebuie sa te insele, nu sunt motive ca sa se strice relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Adica si daca ai incredere tot apare gelozia si paranoia fara motive reale. Posesivitate si alte tampenii. Si se poate ca relatia sa fie atat de inflacarata doar pentru ca va vedeti rar si dati totul in ziua respectiva si asa ai impresia ca ai nu stiu ce mare iubire.

Acum fiecare face ce vrea. Poti sa risti, sa incerci. Poate o sa mearga, poate o sa va tina si o sa va mutati impreuna peste ceva timp. Nu ai de unde sa stii pana nu incerci. big hug

| piticelm a răspuns:

Bineinteles ca nu. Distanta, varsta, religia sau rasa nu sunt impedimente intr-o relatie.Aceste ''motive'' sunt spuse de oameni care niciodata nu ar putea sta la distanta, pentru ca nu ar putea sta fara relatii sexuale de exemplu.Omul isi face relatia dupa pofta inimii, el are un cuvant de spus, nu distanta! Daca iubesti cu adevarat, poate fi persoana iubita si in Africa dansand in ploaie, tu tot o iubesti si ai acel sentiment ca va veni acasa si ca ai pe cine astepta.

| RexCuParuCret a răspuns:

Depinde de oameni.

| Solitude15 a răspuns:

Nu nu strica, o intareste
eu sunt din Moldova iar prietenul meu traieste in Franta si ne iubim la nebunie am incredere in el relatia noastra dureaza 1 an si 10 luni si suntem fericiti ft fericiti fundita happy

| Dannyofficial a răspuns:

Atat timp cat exista sentimente nu cred.

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Da, in multe cazuri distanta e cel mai mare dusman al unei relatii... E nevoie de incredere uriasa si de iubire multa pentru a trece peste distanta. Nu e imposibil, cunosc un prieten foarte bun care a trecut peste obstacolul asta, extrem de greu, dar a trecut. Deci se poate happy

| Jjøқεr a răspuns:

Orice poate distruge o relatie, nu doar distanta. Daca e iubire adevarata nimeni si nimic nu o va distruge. Capul sus si nu dispera, bafta!

| CastraveteMuratCuHerpes a răspuns:

E greu sa ai orice fel de relatie la distanta...

| TiberiuVally a răspuns:

Depinde de persoane aici happy nu distanta ci neincrederea strica relatii big grin si e normal sa iti faci griji, sa fii gelos, atata timp cat persoana pe care o iubesti este la distanta, eu de exemplu, trebuie sa merg in vara in Anglia, si am o relatie de 7 luni big grin, prefer sa o las libera pe iubita mea, decat sa apara discutii si certuri pe tema geloziei happy

| 008 a răspuns:

Distanta nu strica o relatie. Am si eu o relatie la distanta,asa ca pot sa iti raspund corect la intrebare. O relatie la distanta e foarte grea, dar in acelasi timp te apropie mai mult de persoana iubita. Daca e o relatie sincera, baza in primul rand pe incredere, iubire si respect va rezista! Atunci cand va intalniti e cel mai frumos, vrei sa opresti timpul si sa petreci cat mai multe clipe impreuna cu persoana iubita! Aceasta e parerea mea

| natalianaty00 a răspuns:

NU NU STRICA! Daca aveti incredere unu altuia nu se strica relatia! Eu am avut relatii multe la distanta unele au tinut mult timp (8-9 luni) altele nu! Dar nu strica! Fa cea ce vrea inima ta! Daca nu esti cu persoana aia tot suferi dar daca o ai chiar daca e de la distanta e ceva si asta, cine stie poate intr-o zi o sa va vedeti si voi! Dar cu grija :*

| Pushtoaika99 a răspuns:

E o prostie asta. Distanta nu strica relatia ci o face mai puternica, ea intareste increderea unuia in celalalt happy