| Rux_5597 a întrebat:

Cum depasiti un esec?

Răspuns Câştigător
| lostcontrol12 a răspuns:

Felul in care reusim sa depasim un esec face diferenta dintre oamenii cu adevarat puternici si ceilalti. Un esec poate fi motivant si poate fi considerat doar un obstacol in calea realizarii dorite de catre cei care stiu cu adevarat ce vor. Iti lasa un gust amar, dar iti provoaca adrenalina pentru a gasi o alta cale. E simplu sa te lamentezi la umbra unui esec, sa te victimizezi sau sa cauti justificari... asta demonstreaza ca n-ai invatat nimic din aceasta experienta. Oricat ar parea la un moment dat, nimic nu este definitiv atata timp cat iti pastrezi mintea si dorinta vie. Cand ajungi la un final nedorit trebuie sa faci pasul inapoi pentru a vedea de la distanta imaginea de ansamblu, sa te analizezi fara indulgenta si sa nu "lasi totul balta".

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai un esec il depastesc, cu incredere in fortele mele proprii, incerc sa gandesc pozitiv, incerc sa dau uitarii esecul si sa invat ceva din acel esec, sa fie ca o experienta pe viitor, daca dau gres cu ceva de exemplu, invat din acest esec sa nu mai comit si altadata, e invatare de minte!

| Vizitiul a răspuns:

Nu-l depasesc, i-l previn.

| fabiola a răspuns:

Intai plang pentru ca pun suflet in ce fac. Apoi analizez, ce-a fost bine si ce a fost rau, inchid totul in cutia sufletului si o iau de la capat. A doua oara stiu sigur ca nu mai dau gres!

| carminaburana43 a răspuns:

In dragoste=cautind pe altcineva=in cariera straduindu-ma sa demonstrez ca nu e adevarat ca nu pot ci omul mai greseste ca de aceea e om... iar in familie cu multa rabdare si cautind sa-i fac sa rida ...sa facem haz de necaz.

| Cryssy a răspuns:

Vad in ce cateogrie ai pus aceasta intrebare deci sa inteleg ca este un esec in dragoste. daca nu ma insel... Draga mea... Totul va fi bine! Trebuie sa fii puternica sa treci peste toate! Sa nu disperi. Nu este ultimul om de pe pamant... O sa gasesti tu pe cineva cu care sa fii fericita. si sa te iubeasca... Numai bine! kiss

| oz a răspuns:

Eu il depasesc cu vreo 2 zile inainte sa se intample(sunt pesimist...ma intelegi?)

kratos
| kratos a răspuns:

Prin optimism!

| Bishop a răspuns:

Incerc sa uit.

| soseta ucigasa a răspuns:

Ma asigur din spate si din fata, dau semnal, il depasesc si dupa ma bag la loc pe banda mea! simplu

| marioBARCELONA a răspuns:

Facand o analiza pentru a vedea unde am gresit.In cazul rrepetarii situatiei sa nu fac aceeasi greseala.Sau in cazul sportivilor dezvolt acea tehnica sau grupa de muschi care mi-ar aduce victorie.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mă ridic și merg mai departe.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esecurile nu se depasesc. Ele doar se uita. Daca se uita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.
Stau aproape de iubitul meu si plang pe umarul lui.
Ma saruta si imi spune ca va fi bine, ma ridica pe picioare, iar eu imi revin.