| Tipul0111 a întrebat:

Cum dovedesc in caz ca fata ma reclama in urma sexului ca am fost de comun acord? Poze cu conversatii sau alt ceva? Ce trebuie sa am?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te reclama, inseamna ca ai violat-o, sau nu a fost de acord, iar atunci, legea este de partea ei, mai ales daca merge la un control ginecologic si se constata deflorarea si intretinerea raportului sexual.

| Freya1 a răspuns:

Nu înţeleg de ce te-ar reclama dacă a fost cu voia ei.
Mai bine ai fi sincer dacă ai făcut vreo prostie pentru că dacă acel act nu a fost de comun acord oricum se va afla la medic, cu ajutorul poliţiei, psihologilor.
Eu una nu pot să te sfătuiesc de cum să te scoţi din această situaţie dacă nu ştiu exact dacă a fost de comun acord şi doar răzbunarea ei, sau chiar ai făcut o boacănă.

| Tipul0111 explică (pentru Freya1):

Eu inca nu am facut nimic, dar ma gandesc, stii ca sunt sute de fete, daca ea special ma lasa sa o facem si dupa ma reclama la politie.

| Adry05 a răspuns (pentru Freya1):

Mai sunt si copile din astea care nu-s in stare sa-si asume ca si-au inceput viata sexuala si mint ca au fost violate ca sa para ca se sfinte sunt ele si ce oameni oribili sunt in jur, am mai auzit si eu cazuri.

| Freya1 a răspuns (pentru Adry05):

Nu spun că nu. Mai sunt ce fac chestia asta dar vezi tu că noi de aici doar de pe site nu avem de unde să ştim sigur că ce spune el este pe bune. Iar dacă a făcut sau are de gând să facă o boacănă eu nu aş vrea să îi dau un sfat de cum să scape basma curată.
Dacă este nevinovat va sta liniştit şi fără nici un fel de grijă pentru că adevărul oricum iese la iveală mai ales dacă sunt copii.

| Adry05 a răspuns (pentru Freya1):

Da, de acord cu tine dar voiam sa zic ca nu e neaparat vina baiatului in toate cazurile astea "de viol" si iti dadusem un exemplu concret.

| Donsavas a răspuns:

Legea este de partea ei. Nu intamplator se face o asemenea reclamatie. Ea nu merge la doctor daca nu a avut un act sexual.
Dacă poți dovedi că minte, te aperi pe tine si o ataci pe ea in mod legal. Dacă nu minte, mai bine recunoști că justiția sa ti dea credibilitate, altfel te va trata precum un criminal care merita judecat.

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă a fost de acord, cel mai probabil nu te reclamă. Însă dacă ai forţat-o, fie şi puţin... O să platesti, sau cel puţin aşa ar trebui.

| HadesSs a răspuns:

In primul rand trebuie sa demonstreze ea ca nu a fost de acord, printr-un control ginecologic unde s-ar vedea urme de violenta.