| scumpika89 a întrebat:

Cum e dragostea adevarata? cand te indragostesti cu adevarat de cineva ce simt cum el?

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Cand pur si simplu te gandesti doar la acea persoana, ai un zambet pe buze cand vezi persoana draga, simti ca poti face orice pentru respectivul/a.
Insa dragostea adevarata trebuie sa fie reciproca, persoana la care tii trebuie sa aiba macar jumatate din sentimentele pe care tu i le porti lui/ei. Daca numai o persoana are sentimente puternie fata de alta, nu se poate numi dragoste adevarata din pacate, ci mai mult o obsesie.
Dragostea adevarata mai poate fi caracterizata si prin intelegere reciproca, respect reciproc, incredere reciproca, practic toate chestiile legate de o relatie sa vina din partea amandurora.
Doar atunci se poate vorbi despre dragoste adevarata.

Sper ca ti-am fost de ajutor happy

7 răspunsuri:
| MaeRiAh a răspuns:

Un sentiment de fericire totala

| TheAce a răspuns:

Dragostea e un sentiment individualizat pana la urma. E ca Raiul.Fiecare il interpreteaza diferit. Daca vei cauti explicatii nu vei ajunge nicaieri. E ceva ce simti si atat. Desigur, pentru aceia care cred in dragoste.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Dragostea adevarata e acel sentiment puternic intre cei doi parteneri! Sentimentul trebuie sa-l ai tu, sa simti cu adevarat, ca unii cred si au alte conceptii despre dragoste adevarata!

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Toate cuvintele din lume nu pot explica asta. Trebuie sa simti.

| Raspundd a răspuns:

Drgostea adevarata este acea cand simti ca este ceva special intre cei doi parteneri. Succes! FUnda?

| Ladyℂลtลli a răspuns:

Dragostea adevarata este atunci cind in doi treceti peste greutati si nimeni si nimic nu va poate desparti...O dragoste adevarata e de nedescris

| anonimmmu a răspuns:

Cand te intalegi bine cu el, radeti, glumiti atunci e dragoste