| pusitaaaa20000 a întrebat:

Hey,fetelor matusa mea a zis ca atunci cand crezi ca te-ai,, indragostit,, prima oara si simti fluturasi aia in stomac....ca acea nu este chiar o dragoste adevarata adica nu sti cum este dragostea doar simti fluturasi aia in stomac oh go on asta am patit eu de m-i-a zis (ca nu stiu ce este dragostea adevarata ) dar dupa cand te,, indragostesti a doua oara....chiar este dragoste adevarata si chiar esti indragostit cu adevarat?!

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeViise a răspuns:

Daca tie chiar iti place de cineva poate chiar ese dragostea aceea adevarata nu numai fluturasii in stomac.De obicei cand ai fluturasi in stomac este bine pentru ca atunci iti dai seama cat de mult iubesti aceea persoana. Funda? :3

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fluturasi in stomac simti de fiecare data cand te indragostesti fie ea dragoste adevarata sau ceva trecator

| mihaelaa18 a răspuns:

Sincera sa fiu eu cand m-am indragostit prima oara cu adevarat si am simtit adevaratii fluturasi a fost la varsta de 18 ani.Pana atunci chiar daca mi-a placut de cineva nu am reusit sa am acei fluturasi s-au era doar ceva de moment.
Dragostea adevarata o poti simti si de prima data. Acum depinde de fiecare persoana si de sentimentele pe care le au fiecare.

| raluca0306 a răspuns:

Poti sa te indragostesti cu adevarat abia tarziu, sau poti din prima.Nu ai de unde sa stii.Dar oricum daca chiar te vei indragosti cu adevarat vei realiza in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligatoriu. Si a doua oara poate fi la fel. Atractiile astea apar din diferite motive, ca de exemplu: nevoia de afectiune, influenta anturajului, varsta(si prin asta ma refer la hormonii care incep sa isi faca de cap) etc.
"Prima dragoste" apare in ziua de azi din ce in ce mai timpuriu si e in 90 la suta din cazuri doar o confuzie. Ce ar trebui sa bage la cap fetitele de clasa a 5-a(si de ce nu, si cele mai mici/mari) e ca exista o diferenta enorma dintre a iubi si a fi atras sau a tine la cineva. O alta diferenta enorma este intre un iubit si un prieten bun cu care te saruti straight face
Dar nu te acuz de nimic, toti am avut impresia ca ne-am indragostit cand de fapt nu era asa. Mi s-a intamplat si mie de doua ori(si acum, a treia oara, ma intreb daca e pe bune, dar din pacate cred ca e...). Ma leg de fetele/baietii care incep de pe la 11 ani sa-si dea intelniri cu o multime de "parteneri", iar la 14 ani spun ca "Il/o iubesc atat de mult!" si ca "si-ar da viata pentru el/ea".
Una peste alta, matusa ta are dreptate. Si da, se poate intampla de mai multe ori, dar cumva, daca esti rationala iti poti da seama. Sper ca te-am ajutat.

| Lixuu a răspuns:

Daca chiar iti place mult acea persoana, simti acei fluturasi. Dar daca nu te atrage fizic sau moral cu siguranta nu vei simti nimic. Iti zic din proprie experienta :*