| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la facultate? Anul acesta termin clasa a-XII-a si sunt foarte curioasa cum este la facultate! scuze categoria,

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

Din punctul meu de vedere e foarte fain, acum depinde la ce facultate si la ce profil vei merge, dar sper sa alegi o faculta de stat, dar mai ales una care sa te atraga ca domeniu.
E o perioada frumoasa, mai ales daca vei stii sa imbini distractia cu invatatul, aici ma refer la faptul ca eu am avut multi colegi care au fost cu mine in primul an, dar nu au mai trecut in anul al doilea si asta numai pentru ca odata ce au dat de libertate, au scapat de sub grija parintilor, nu frecventau orele (cursuri, seminarii, laboratoare, proiecte), nu invatau in sesiune si din pacate au ales numai "distractia", iar asta le-a adus numai necazuri..., ca sa numai zic de timp si bani investiti de catre parinti in zadar.
La facultate daca ai macar putina seriozitate atunci vei putea trece cu bine prin acei ani, care sunt frumosi numai daca tu poti sa tii o "balanta" intre invatat si relaxare (distractie), daca vei frecventa orele, iar la care nu vei ajunge cateodata din diverse motive, macar sa faci rost de cursuri, si neaparat cand ai sesiune sa inveti, in aceea luna din fiecare semestru daca te vei dedica invatatului atunci o sa fie totul bine happy.
Multa bafta, spor la scoala, sa ai noroc sa intri la o faculta buna, neaparat la cea potrivita pentru tine si in rest de tine depinde daca iti vei face acei ani sa fie frumosi happy!

3 răspunsuri:
| jasmine73 a răspuns:

Cei mai frumosi ani din viata sunt cei la facultate,cand esti deja major,simti ca toata lumea e la picioarele tale,ca stapanesti lumea,ca esti buricul pamantului,e frumos sa iei de la acesti ani doar ceea ce e frumos si nu lasa urme,adica nu te afecteaza in timp,mie mi-au placut foarte mult:carte,distractie,prietenii si chiar o idila, iti doresc sa incerci sa ajungi acolo, bafta

| madutZZa20 a răspuns:

Eu sunt primul an la facultate e super! Mie una imi place, facand abstractie de sesiuneoh go on totul e super ok.Colegi noi, alta mentalitate, te gandesti cu tristete la anii ce au trecut si cu bucurie la cei care urmeaza.Multa bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este perfect. day dreaming