| BlitzLikeXd a întrebat:

Cum este sa aveti o relatie fericita si frumoasa? v-ati casatori intr-o zi?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

O relatie fericita si frumoasa o construiti voi. De voi depinde totul. De voi depinde cum va intelegeti, respectul, incredere si nu in ultimul rand dragostea. Si atunci cand ai o relatie frumoasa, e si normal sa te gandesti si la o posibila casatorie. Si eu am o relatie de 5 ani si ne gandim si la casatorie. De ce nu? Daca va iubiti, de ce sa nu faceti asta? Si ca sa fi-ti si mai impliniti, un copil e dar de la Dumnezeu. Din punctul meu de vedere. Asa ca daca ai intalnit persoana potrivita, de ce sa nu o faci? de ce sa astepti? nu se stie ce iti rezerva viitorul, nu? "nu lasa pe maine ce poti face azi". happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca ma voi casatori cu serviciul.

| neutrino a răspuns:

Nimic nu poate fi mai frumos. Da.

| SeeDifference a răspuns:

Cuvantul acela intr-o zi e foarte important.
In primul rand daca tu ai 13-15 ani si esti intro relatie fericita cu o fata sunt foarte putine sanse ca sa mai dureze vreo 8 ani ca sa ajungeti voi sa va casatoriti, adica cel putin mie imi e putin ciudat sa incepi o relatie cu 10 ani inainte.
Eu zic ca casatoria are loc atunci cand esti pe picioarele tale cu salariu bun si casa.
In al doilea rand daca ai 20+ poti in functie de posibilitati. Adica nu te casatoresti si mergi sa dormi cu ea la mata ca tu nu ai casa!

Deci dupa mine relatiile astea nu trebuie incepute prea din timp, deoarece sunt sanse foarte mici ca sa mai ajungi la casatorie, dar ar fi foarte frumos.

| ClauA17 a răspuns:

Daca as avea o relatie fericita si frumoasa, cu incredere si de toate, sa fie o relatie de cativa ani si sa am peste 25 de ani da m-as casatori imediat.

| fotbalistata a răspuns:

Eu ma simt implinita din toate punctele de vedere.