| DuLciI a întrebat:

Cum este sarutul,, first kiss,,(detaliat...)

5 răspunsuri:
| Smile94 a răspuns:

se spune ca trebuie sa iti alegi cu grija persoana cu care vei avea primul sarut si asa si e; la mine a fost inspaimantator primul sarut, ambitii, cum va fi si atat, daca il/o placi iti va placea, te asigur iar daca ai intrebat din punct de vedere fizic, hmmm, ia-o incet, nu te grabi sau intimida, nimeni nu s-a nascut invatatwinking cauta pe google cum sa saruti ( nu e indicat dar e o alternativa) bafta si sa fii iubit/a

| ramonika125 a răspuns:

Daca este cu persoana potrivita este fantastic, doar deschizi buzele si totul vine de la sine, fie ca o sa iti folosesti tu prima limba sau invers totul o sa decurga bine o sa vezi:*

| iuryy a răspuns:

Uite..stiu ca si mie mi-a fost la fel de greu sa gasesc un raspuns la intrebarea asta, dar, adevarul e ca e foarte simplu. am sa-ti dau cateva detalii(esentiale): sarutul e miscare de inchidere-deschiere a gurii(lipita de cea a partenerului). acum depinde ce sarut abordezi (normal sau french). e bine ca prima oara sa incepi cu unul normal, ca sa nu ti se para scarbos sau ciudat. iar despre filmuletele pe care inveti sa saruti-mai bine nu te uita! te vei intimida din cauza cu "nu poti sa faci si tu ca in filmulet".E important sa fie persoana potrivita! Restul miscarilor vin din inima. Bafta!:*