| Optimus7 a întrebat:

Cum fac o fata sa ma placa? Cum o cuceresc? Ce nu ii place?

5 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Incearca sa-i faci complimente, nu ft ft des pentru ca deja e penibil, zambestei tot timpul, fi mai tandru cu ea, imbratisaz-o mai des, propune-i sa iesiti sa mai vorbiti,nu incerca sa iesi in evidenta in fata ei,comportate cat mai natural, nu fa pe durul sau nu te lauda foarte mult, incearca sa o faci sa zambeasca sa se simta bine in compania ta, fa glume, fa-o sa rada, nu vorbi vulgar fata de ea, incearca sai arati ca o respecti, spune-i in timpul unei conversatii cand nu mai aveti un subiect de discutie, ca iti este draga, ca e este simpatica. Remarca lucruri noi, gen "ai o bluza noua, e draguta" "te-ai tuns"... spune-i ce-ti place la ea, fai mici atenti, cadouri, dar ai grija sa nu fi prea sufocant, sai lasi si ei timp nu sari pe ea... o cuceresti in 3-4 saptamani o luna sau mai bine de atat. iesi mult cu ea prin oras sa ai timp s-o cunosti si sa te cunoasca pe tine sai poti demonstra ca esti un baiat ideal pentru eabatting eyelashes

| Corina a răspuns:

Depinde de la o fata la alta, dar in general, cucerirea unei fete se face treptat. In primul rand trebuie sa fii cat mai natural si sincer. Nu incerca sa copii pe altii, ci fii tu insuti. Din cand in cand, pune-i in banca o floare, cand vorbesti cu ea fa-i complimente (ex. spune-i ca arata bine, ca-i sta bine cu tinuta cu care e imbracata, ca are o voce frumoasa, ochi frumosi, zambet frumos etc.), spune-i glume, bancuri, dar nu deocheate, ci doar amuzante, apoi o poti invita la o plimbare, la un suc, o prajitura, o pitza, apoi totul vine de la sine. In plus, nu cred ca unei fete ii place vulgaritatea, brutalitatea si teribilismul. Bafta! Sa fii iubit!

| sagetator a răspuns:

Ai grija la comportament pentru ca fetele adora sa fie tratate intr-un mod mai special, adica sa le acorzi atentie. incearca sa ii vorbesti, sa ii spui ca e draguta, ca e frumoasa. daca ai sansa invit-o la un suc, faceti o plimbare in parc, si usor usor o sa iti atingi scopul.dar sa faci totul usor pentru ca ai mai multe sanse. bafta!

| MisMe a răspuns:

Depinde de situatie pentru ca difera de la caz la caz. nu stiu exact ce tip de relatie ai tu cu acea fata dar tot ce iti zic sunt niste generalitati: vorbeste-i frumos( ascult-o si dezbate subiecte care ii sunt pe plac indiferent daca te plictiseste, sau cautati subiecte comune), bineinteles oricarei fete ii place ca baiatu' sa fie frumos imbracat, curat si sa miroasa frumos.ai putea sa o inviti undeva, fara nici un fel de rusine, invit-o la un film, spune-i ca faci cinste(daca poti, e un gest frumos al unui baiat fata de o fata sa o invite undeva si sa plateasca el). incearca sa o ajuti daca are nevoie de ceva si intra cat mai mult in conversatie cu ea ca sa vezi ce compatibilitati aveti si daca e cu adevarat ceea ce vrei! BAFTA!

| anda_2120 a răspuns:

Nu stiu