| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa ii spun unei fete pe care nu o cunosc ca o plac? e din acelasi oras cu mine, am vazut-o pe facebook, vreau sa fac cunostinta cu ea dar nu stiu cum sa-i spun, sunt mai timid, nu suntem la aceeasi scoala. Nu stiu daca ar fi o abordare buna sa ii spun unei prietene de a iei sa ii zica ca o plac...

Funda!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine invit-o undeva sa va cunoasteti apoi cu timpul ii spui si ca o placi

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Nici nu ai cum sa stii atata timp cat nici mintea nu prea te ajuta.

| irrumator30 a răspuns:

Wrong! Invit-o in oras la un suc/prajitura. Incercati sa va cunoasteti mai bine. Cand va despartiti spune-i ca te-ai simtit bine cu ea, ca iti place de ea si pup-o pe obraz.

Mult succes!

| iKivy a răspuns:

Foarte bine ca are facebook. O adaugi incepi sa te bagi in discutie cu ea daca sigur este reflexiva la discutie si gata, o intrebi diferite lucruri despre ea, vezi ca dupa o saptamana dupa ce vorbiti sa te considere un om de treaba si o persoana pe care se poate baza. nu un cocalar obsedat de fundul ei. Apoi verifici daca are iubit sau nu si dupa aceea o intrebi daca ai vreo sansa, sau ii dedici o melodie cu mesaj special (eu sunt hip-hoper asa ca i-am facut o piesa pe care o iubeste si acum si asa am reusit) sau ii dedici ceva cu un mesaj sa se prinda ca tu chiar o placi, apoi vezi cum reactioneaza, nu o obliga, daca nu vrea. lasi timpu sa decida. Bafta! Funda?

| eu123456789 a răspuns:

Imprieteneste-te cu prietenii ei, apoi ei iti vor face cunostinta cu ea. Nu uita sa te interesezi de tot ceea ce ii place pentru a o impresiona. SUCCES!

| DeepTrance a răspuns:

Inceara sa nu pari catelus si nici frustrat, si nici disperat. natural, fara teama de respingere. daca zice NU, tu nu pierzi nimic, treci la alta, cu cat ai mai multi de nu, esti mai aproape de un da.

| DeepTrance a răspuns:

BUna...(vasilica, ioana, frasana). ce faci? imi pari draguta. putem sa vorbim putin? da putem. si ii spui direct in pooola mea - ma atragi, esti speciala imi place curu, ochii sau ce iti place tie frate la ea. ti ar face placere sa iesiti la o bere suc cafea. sa vorbiti sa radeti.fa o sa rada. fii cu tupeu!