| nobody_9468 a întrebat:

Cum faci ca durerea dezvirginarii sa fie mai suportabila?
Stiti la ce ma refer... exista solutii?laughing
Chiar sunt curioasahee hee

Răspuns Câştigător
| swet girl 22 a răspuns:

Stii ce? ia si bea doua trei sute de ceva tare si apoi nu mai simti nimic si esti fericita ba chiar iti satisfaci partenerul.

partea proasta e ca nu-ti mai amintesti nimic dimineaata si stii...prima oara nu se uita nici odata, da nici chiar sa nu tio mai amintesti delocbig grinbig grinbig grinbig grin

13 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu stiu un pont pe chestia asta:
cica sa iti pui o perna mica sub fund, ca sa te poata penetra mai usor.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece nu cauti aici in arhiva?! E plin de sfaturi!

Tandrete la maxim. si largirea treptata a orificiului himenal, treptat, cu 1 deget/saptamana 1, 2 defete saptaman 2, si 3/3!

Mainile foarte bine spala-te si unghiile cat mai scurte si impecabil pilite si curate!

Inainte de actiune se bea un pahar de vino rosso sau sampanie!, apoi masaj lent senzual cu ulei fain mirositor, de la magazinul de produse naturiste!

Sangerarea si durerea mare nu sunt obligatorii!

Succes!

| elena a răspuns:

"Dezvirginarea" doare, pentru ca himenul, acea membrana...prin penetrare se rupe, se formeaza o mica rana, care doare/ustura, de aceea nu este recomandat contactul sexual macar 3-4 zile, dar o solutie exista, nasoala rau, trebuie sa fi baut prea mult ca sa nu stii ce se intampla cu tine, atunci, dar a doua zi tot te doare ceva, macar capul daca nu altceva. Sa nu crezi pe nimeni, care iti povesteste ca a folosit nu stiu ce creme si nu a simtit nimic... minciuni.

| Narfundo a răspuns:

In timpul actiunii baga-ti o bucata de lemn intre dinti si strange.

| Octavutzu a răspuns:

Putin laxativ, dar asta nu o sa inpiedice durerea dar totusi o sa o simti cat de cat mai putin, dupa cateva ore dupa contact o sa simti exact ca si cum nu ai fi folosit. La inceput iti face himenul mai alunecos. poti sa incerci si 100g de alcol

| ina88 a răspuns:

A scris cineva aici ca e de preferat prima data in apa. Nuuu...nici vorba. Ar durea-o mai tare, deoarece in apa vaginul nu prea se lubrefiaza natural. Deci.relaxeaza-te...incet si cu grija. Eu sunt de parere ca depinde enormm de mult de partener. Daca e si el virgin e de rau. Daca are putina experienta, atunci va stii cum s-o faca sa nici nu-ti dai seama aproape happy

| JeTeLove a răspuns:

Incet si cu grija! big grin

| Ana_6561 a răspuns:

Nu stiu daca ii o solutie sau nu.Foloseste ob-uri ca sa fie himenu mai elastic si atunci poate is sanse sa nu te doara chiar asa tare, de durut tot te doare ca doar se rupe ceva.

| anitcolor a răspuns:

Depinde de fiecare fata. stiu unele fete care au spus ca leo durut, altele nu prea, se poate sa nu sangerezi sau se poate sa sangerezi si pana la a3 oara cand o faceti... cel mai bine e ca la inceput sa incepeti cu pozitii simple gen misionaru fara tumbe si acrobatii. daca te doare ff tare spune-i sa o deie mai incet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pooii laughing
ok nu sunt traznita sau ceva... dar poti face asa.
poti ruga pe cineva sati deie morfina si cand dormi sa te dezvirgineze si sa nu simti nimic.
SAU laughing
mergi la medic "domn doctos smug ia bagatimi asa o anestezie generala si lasati-mi iubitu sa mi-a traga ca nu vreau sa ma doara ca eh.inca sunt virginicabig grintongue "
ei bine da.eu iti recomand asa acum luando in serios sa stai intr-o cada cu apa cand tio tragi pentru prima oara ca chiar ajuta sa stii...cu apa nu fierbinte nici calda ci asa ca o baie de relaxare. si sa folosesti arome. ajuta la atmosfera iar atmosfera ajuta la relaxarea ta iar relaxarea ta ajuta la diminuarea durerii.
pa si succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista solutie doar suferinta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@psihosex, ai perfecta dreptate cu degetele, asa am folosit si eu cu prietena mea la inceput, a durat vreo 2-3 saptamani, dar a meritat, nu a durut-o chiar deloc, desi era virgina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci...eu am dezvirginat in jur la 7 femei de diferite varste si pe toate le-au durut cat de cat, o singur fata cunosc care nu a durut-o prima data...crek e in functie de persoanahappy