| LoveToHate a întrebat:

Cum faci un baiat sa te iubeasca?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu poti sa ii comanzi inimii, asadar o persoana ori te iubeste asa cum esti, ori nu te iubeste deloc; desigur ca trebuie sa ai un comportament adecvat si poti sa incerci sa cuceresti si sa atragi atentia cuiva; cea mai buna metoda e naturaletea; sa fi zambitoare, comunicativa, sa stii cum sa te manifesti, sa iti pui in valoarea calitatiile, sa fi cu incredere in tine, in plus increderea conteaza foarte mult.
Pt. a atrage un baiat trebuie sa vezi prima data cum e el, ce gen de persoana e, trebuie sa stii cum sa il iei pentru.ca unii sunt mai timizii si mai introvertitii, dar unii sunt mai deschisi si mai extrovertiti.Trebuie sa fi mereu sincera, sa pari putin misterioasa si sa fi tu insuti in orice imprejurare, desigur ca asta nu garanteaza ca cineva te va iubi 100%, pentru.ca pana la urma fiecare are gusturile lui si cine te va placea, te va accepta exact asa cum esti, fara sa trebuiasca sa te schimbi sau sa ai un comportament ciudat sau special pentru. a il face sa te iubeasca.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Deja dacă vii cu întrebări din astea ai exact ZERO şanse.
Iubirea are farmec şi e frumoasă dacă nu ştii cum "ai făcut" ci pur şi simplu "s-a întâmplat".
Cu cât reuşeşti să atragi un bărbat mai mult fiind doar tu însăţi, cu atât va veni la tine şi ai şanse mai mari să se îndrăgostească de tine!
Cu cât eşti mai falsă şi mai superficială, cu atât ai şanse ca el să se îndrăgostească de o mască de-a ta pe care la un moment dat o vei da jos fără să vrei şi apoi va fugi mâncând pământul căci nimănui nu-i place să constate că după un an-doi de relaţie să se trezească lângă cineva necunoscut dimineaţa în pat.
Salut!

| Floreenofficial a răspuns:

NU il poti face sa te iubeasca, ci il poti face doar sa te placa daca te straduiesti si, desigur, daca aveti ceva in comun! succes!

| Malvina24 a răspuns:

Il iubesc si eu!

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Pai toti au sansa de a se indragosti la prima vedere.ci pe parcursul timpului cunoscandu'va mai bine poate vor aparea "scanteile.nu stiu incerci sa fi intelegatoare cu el, sa ii dai sfaturi bune, sa nu vada ca esti chiar disperata.sa te comporti ca un prieten in mare...si apoi el va decide daca da sau nuwinking
succeswave

| kas a răspuns:

Daca nu exista o atractie reciproca si o chimie, nicicum! Daca te faci remarcata si se realizeaza acea chimie, nu ai nevoie de alte artificii, te lasi in voia impulsului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu ii spui ca il iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu il bagi in seama si sa fii sexi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il vrajesti cu proprile tale arme adica ii spui in fata cal placi si apoi il faci sa fie gelos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte greu si eu tot caut raspunsul asta de mult timp dar nu gasesc niciun raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta te intreb si eu