| ioneluka a întrebat:

Cum il pot cuceri? M-am despartit de el de vreo 9 luni, dar il iubesc si ma iubeste.Acum el este combinat cu o vecina(din cate am auzit ca sa imi faca in ciuda si sa fie mai aproape de mine). Este zodia Leu...cam incapatanat!

Răspuns Câştigător
| canarita a răspuns:

Tu ti-ai citit textul dupa ce l-ai scris? Scuza-mi sinceritatea dar eu scriu exact ceea ce cred si gandesc...il iubesc si ma iubeste... dar el e combinat cu o vecina... Te intreb eu acum foarte direct, stiu ca o sa te superi pe mine dar macar o sa-ti fie de folos:"Cat de tare crezi ca te iubeste el in momentul cand o face...cu vecina? Se gandeste la tine cand ...asa sau cum e iubirea asta? Fa-ma si pe mine sa pricep...asculta-ma si lasa-l naiba, cauta altul ca nu s-au terminat barbatii, ai rezistat 9 luni fara el, deja el face sex cu alta, vreti sa va impacati si sa-i reprosezi in fiecare seara lucrurile astea, sa il intrebi cum o facea cu cealalta... daca nu te doare capul... n-are sens sa te zbati de pereti doar de amorul artei. Bafta, fii fata desteapta si gaseste unul mai bun, asa cum meriti!

16 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cel mai ce Zbenguici? Of. tac...
Leul e-o personalitate puternica ce-i drept dar sa nu dramatizam.Are atat calitati puternice, cat si defecte puternice. ( una din ele este intr-adevar orgoliul - cateodata poate deveni o calitate ).
Cam greu sa cuceresti leii, iar daca o vei face, o s-o recunoasca greu ca-i orgolios, nu?happy

| Flav a răspuns:

Wow lia, de unde ai scos caracterizarea asta?batting eyelashes

| Flav a răspuns:

Si eu Liabatting eyelashes.si prin prisma lucrurilor pe care le-ai spus...deja ma simt dominat.deci cashhh cashhh Liabatting eyelashes

cami
| cami a răspuns:

Tu ce zodie esti? ce bine ca ai spus si zodia tongue Leii sunt persoana hotarate, dinamice, daca au spus "Da" pai asa ramane.incapatanatii sunt Taurii, leii sunt mai degraba orgoliosi, le place sa fie alintati, rasfatati, intotdeauna o sa caute asta la partenera sa. Vrea intotdeauna sa faci cum crede el. [doar este "regele", nu? ]
Leul vrea sa domine, vrea sa te aibi si pe tine sub control, cu toate ca este cu vecina sa, cred ca nu l-ar deranja sa obtina o relatie in 3, ei ce zici, te bagi?hee hee

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Leul nu este numai incapatanat, este si orgolios! Iubeste atentia, el este cel mai bun, cel mai destept, cel mai tare, cel mai sexy, cel mai...
Leilor, din cate stiu, le place sa cucereasca, nu sa fie cuceriti.

Apoi, dincolo de zodii si superstitii, daca te iubeste, de ce sa fie cu altcineva? Mie mi se pare o explicatie puerila "sa iti faca in ciuda". Eu l-as ignora si as merge mai departe.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@canarita subscriu! Subscriu!
@lia, flav zodia rolling on the floor
Lia nu stiu cat ii place neaparat unui leu ca gagica lui sa fie stralucitoare pentru el, cat pentru ceilalti sa fie invidiat.
Flav, leii nu recunosc greu ca tin la tine. La mine nu a durat decat un an dupa despartire. Dar de atunci imi spune de cate ori vorbim. Bine, ca fiecare e cu ale lui, nu mai conteaza. Dar important este ca leii, prin prisma prieteniei, sunt excelenti. Si eu cu leii nu ma inteleg de nici o culoare ca nu ma pricep sa flatez deloc. Numai "intep"... Dar persoana care m-a ascultat cap coada, nu m-a judecat si mi-a dat cele mai bune sfaturi este leu. Deci am descoperit si exceptii. Off, mi s-a facut dor de el...sad

| lia a răspuns:

Leul nu suporta ideea de banal asa ca fii cat mai stralcitoare, dar finuta in acelasi timp. Nu te imbraca provocator, numai el are voie sa te vada asa. Nu ii da impresia ca il vei domina, ca esti mai puternica sau mai stralucitoare decat el, caci nu suporta locul doi.
Este destul de dificil sa ii intri in gratii unul leu, este destul de distant dar odata ce l-ai prins in mrejele tale, este un romantic incurabil.
Succes!

| lia a răspuns:

Flav, sunt in zodia leu tongue

| lia a răspuns:

@Flav, eu am spus despre barbatul din zodia leu. Cum il poate cuceri, daca ar fi fost sa spun despre nativele din zodia leu, ar fi fost putin diferit.
Dar daca tu spui ca esti leu, atunci raspunsul tau este mai aproape de adevar, doar te cunosti. tongue

| diavolitza a răspuns:

Wow, ca-n filme, Daca il iubesti ce mai conteaza sa-l cuceresti daca zici ca a facut toate astea pentru tine. Eu nu prea pun pret pe zodie intr-o relatie. Daca zici ca e incapatanat, fi si tu, ignora-l putin fa-l sa-si iasa din minti apoi deschidei o portita catre inima ta

Succes

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Acum 1 an. prietenul amicei mele s-a combinat k ea ca sa fieaproape de mine. cel putin asa ziceautoti. dar eu nu i'am spus amicei mele straight face... desi stiam. dupa ctv saptamana s'au despartit. dar nici in ziua de azi nu stie ca el a stst k ea pentru mine straight face. so? ce sa fac? sa'i zic?

| DAVID_8154 a răspuns:

Daca spui ca te iubeste si el nu vad de ce ar trebui sa fie vreo problema.Cred ca ar trebui sa vorbiti deschis sa va spune-ti unul altuia sentimentele si dorintele pe care le aveti.Insa a trecut cam mult timp 9 luni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt maritata draga mea si am un bebe si am plecat de acasa cu copilu pentru ca mi-a zis ca nu vrea sa mai stam impreuna si acum ma cauta.asa ca stai relaxata nu te arata in fata lui ca suferi trateaza-l cu indiferenta si o sa vezi ca se va intoarce la tine

| mihai1991 a răspuns:

In opinia mea daca s-a cuplat cu acea vecina pentru a iti face in ciuda nu merita dragostea ta, intrucat atunci cand iubesti pe cineva cauti sa nu il ranesti, ori el tocmai asta face.
Dar raspunsul la intrebare nu l-am dat.Cred ca poti discuta cu el direct, face to face, despre acest subiect si trage concluziile.Nu cred ca e bine sa astepti, intrucat prelungirea unui eventual moment dureros amplifica durerea. Iar daca rezultatul va fi unul pozitiv, acesta are sanse mai mari sa fie acum, intrucat el se poate indragosti intre timp de acea persoana.
Mai este si situatia in care acum nu ai reusi, iar daca ai astepta si ai face anumite lucruri ai reusi.Insa trebuie sa incerci sa evaluezi situatia si sa tragi o concluzie, avand datele acestei probleme (sau chiar daca nu pe toate, cel putin ai mai multe decat mine). Succes happy

| krina55 a răspuns:

Nu prea cred ca te iubeste daca e cu vecina,,,,,,,,,,,,,,,,,, si tia spune sal lasi dracului si sati cauti altul, poate vreun vecin care sa te merita, respecte si sa te iubeasca,,,,,,, nu ca asta,,,,,,,,,,,,,

| spiagia a răspuns:

Sincer sa fiu nu am crezut, nu cred si nici nu voi crede in zodi.Pai daca te iubeste si tu il iubesti nu ar trebui sa existe nici o problema in ceea ce priveste sa fiti din nou impreuna.Ai incercat sa vorbesti cu el?