| Mynameiz a întrebat:

Cum imi dau seama ca o fata nu mai e virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea NU poate fi determinata fiindca este un concept de natura psihica si mentala a oricarei fiinte umane. Se poate determina prin examinare si observare vizuala starea si integritatea himenului, adica asa numita DEFLORARE. Insa cele 2 notiuni sunt diferite si intre ele nu exista o relatie de conditionalitate. O fata/femeie poate ajunge sa fie deflorata atat prin sex cat si din alte motive. Si tot la fel, o fata care si-a pierdut virginitatea prin sex poate ramane cu himenul intreg sau himenul sa fie lezat/rupt deci sa fie deflorata. Singura persoana care detine adevarul in privinta virginitatii este insasi fata pe care trebuie sa o crezi pe cuvant. Asta e realitatea.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dupa felul cum reactioneaza la penetrare. Daca tipa si zice ca o doare rau, inseamna ca este virgina, iar daca nu are nicio reactie la penetrare inseamna ca nu mai este virgina.

| kavasaki99 a răspuns:

La penetrare o doarelaughing