| personaljesus a întrebat:

Cum iti dai seama daca iubesti cu adevarat sau e doar o pasiune trecatoare?

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pasiunea trecatoare se bazeaza mai mult pe atractie.Esti atras de voce, de miscari, de comportament, dar de fapt nu poti sa patrunzi in sufletul acelei persoane, asa incat sa zici ca o iubesti.
Cum ai pus o intrebare, in legatura cu persoana vazuta in poza sau la televizor.
Nu ai cum, pentru ca totul poate fi decat o masca, cum e in general la astfel de persoane mediatizate.Nu e decat atractie
Eu patisem mai aum 1 an si jumatate cu Robert Pattinson.Am vazut Twilight, prima parte, si de-atunci am devenit obsedata, aveam postere cu el pe pereti, stateam juma de ora uitandu-ma la o poza.Acum mi se pare atat de copilaresc si banallll
Nu ai cum sa zici ca iubesti o masca. Aparentele sunt atat de inselatoare...
Si in general, cred eu, pentru ca la asta se refera intrebarea ta, poti sa iti dai seama ca iubesti cu adevarat atunci cand simti ca ai face orice pentru persoana respectiva.Si nu pentru relatie, ci pentru ea.Ai face orice sa ii fie bine, sa nu o vezi suferind, ai ajunge sa iti dai si viata pentru ea.Atunci zici ca iubesti.
Restul e trecator, dar sentimentele astea nu le uiti.

| Razvan a răspuns:

Toate sunt pasiuni trecatoare atunci cand se lasa cortina timpului

| erik a răspuns:

Mai asteapta si ai sa vezi singura.

| BlueLine a răspuns:

E simplu cand iubesti nu mai esti acelasi ai o stare mai anapoda
Depinde acum daca esti cu o persoana pe care o iubesti si te iubeste poate fi ceva placut si nu te afecteaza foarte tare doar daca acea persona te face sa suferi tongue

| Eff a răspuns:

Iti dai seama dupa ce trecelaughing) Daca e o pasiune trecatoare, trece. Daca nu trece, atunci nu e trecatoare. [ce chestie, nu?smug]
De-asta unii au asteptat toata viata sa gaseasca iubirea adevarata si tot nu au gasit-o, au stat sa isi puna intrebari. Live the moment!

| andritza a răspuns:

Pfff...in general e foarte greu ...sa iti dai seama repet in general contacteaza-ma pe id-u meu de mess andreijohny245@Yahoo.com pentru mai multe detalii happy