| laura_3808 a întrebat:

Cum iti dai seama daca te minte? gesturi? fraze? cuvinte?

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pune aceeasi intrebare la intervale de timp si vezi daca primesti acelasi raspuns cu aceleasi amanunte.In general cand minti, cel mai repede uiti din amanunte!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu se uita in ochii tai, se incurca, unii se inrosesc la fata, incearca se evite intrebarile tale.happyCam asta se intampla cand cineva minte.big grin

daniela
| daniela a răspuns:

Nu se poate uita in ochii tai (asta daca nu e un mincinos inascut)

| Ben. a răspuns:

Iti evita privirea, se face ca are de lucru, ocoleste subiectul si e foarte agitat daca insisti.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

In general este vorba despre o fasticeala. Si in plus, este dispus sa ofere foarte multe detalii, chiar daca nu sunt cerute, sau necesarelaughing

| alexam a răspuns:

Pai... din tot. Ii tremura glasul si nu ma poate privi in ochi, se inroseste, sau ii vine sa rada si tot insista ca ba nu, asa e, cum zice el... NU poate sa ma minta! laughing

prfml
| prfml a răspuns:

In legatura cu minciuna, trebuie sa ai o tinere zdravana de minte ca sa poti minti. Poti sa iti dai seama din fiecare.

| bobocandrei a răspuns:

Sunt multe feluri in care iti poti da seama...de obicei, mimica... felul in care te priveste, ticurile si gesturile sunt diferite de gesturile din timpul unei discutii "nevinovate".
Dar mai este si felul in care "formuleaza" propozitiile... cei mai multi nu reusesc sa isi calculeze minciuna si fac erori (se dau de gol). Exita si profesionisti...pe care nu ai cum sa-i prinzi... dar daca ii cunosti din timp, vezi gasi elementele care se "aprind" in momentul minciunii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea poti sa-ti dai seama mai ales daca este putin macho, cel mai bine sa-i raspunzi prin aceleasi raspunsuri pe care ti le da el