| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti poti pierde virginitatea?

38 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Virginitatea se poate in urma unui contact sexual normal cu un baiat.

| Oana92 a răspuns:

Facand sex. Inca nu s-a inventat alta varianta...

| Idkidk a răspuns:

Faci sex fără prezervative. Dar trebuie să ai vreo 18 ani, aşa e recomandat. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

O pierzi si cu prezervativul...

| Idkidk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eh laughing Adică da. Ai dreptate.hee hee Am uitat de asta.

| suntserios a răspuns (pentru Idkidk):

Ce misto, deci toate fetele care fac sex cu prezervativ raman virgine. Misto

| Idkidk a răspuns (pentru suntserios):

Pfff...Am uitat şi eu...Cum am zis, bine că eşti deştept, de ce nu te-au luat încă la NASA?

| suntserios a răspuns (pentru Idkidk):

Ai uitat? Adica stiai care e treaba cu dezvirginarea, dar ai uitat?

| Idkidk a răspuns (pentru suntserios):

-.- Tupeu.

| suntserios a răspuns (pentru Idkidk):

Din nou, doar corectarea unui raspuns aiurea

| Idkidk a răspuns (pentru suntserios):

Auzi, de ce te bagi? Ăă? Dacă ai fi deştept nu te-ai coborî la mintea mea, şi cu asta am terminat! Ce e cu băgarea asta aşa?

| suntserios a răspuns (pentru Idkidk):

Pai nu asta e scopul siteului? Sa raspundem la intrebari? Uite de aia ma bag

| Idkidk a răspuns (pentru suntserios):

Da, dar eu mă bag în răspunsurile tale? NU!

| suntserios a răspuns (pentru Idkidk):

Nicio problema, daca am dat raspunsuri gresite te rog sa le corectezi, cu argumentele de rigoare.

| Idkidk a răspuns (pentru suntserios):

Nu că greşeşti... Mă enervează că te bagi în răspunsurile mele, bine nu zic că nu ai voie, dar fă-o măcar politicos... crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti cam mica nu crezi? big grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Este exact la varsta de la care ar trebui sa primeasca informatiile necesare si corecte despre sex, sexualitate, procreere, protectie, preventie, boli cu transmitere sexuala, etc. Doar o fata/adolescenta corect informata va sti cum sa se comporte in viata si va fi ferita de necazuri.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

''C-am mica''? Pe bune? FMM de limba romana si de gramatica...

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Hmm documentaza-te inainte sa vorbesti, te rog... uitata-te mai bine la raspuns. happy

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

La 13 ani? De aia le vezi dupa ca fac asta de la o varsta atat de mica...parerea mea...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Spre stiinta ta in orice tara civilizata educatia sexuala este materie de studiu cu incepere din clasa a 5-a sau a 6-a. Si afla de asemenea ca in tarile respective se produc cele mai putine violuri precum si cele mai putine intreruperi de sarcina. Oare existe vreo legatura intre aceste aspecte? Tu ce crezi? sau raspunsul tau confirma faptul ca habar n-ai de aceste adevaruri incontestabile.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Bai cat esti de penibila! Ti-ai corectat raspunsul. Si? Era scris gresit de prima data, nu te da desteapta ca nu te prinde laughing

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Se poate corecta si nu stiu eu?

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Scuza-ma nu vreau sa ma cert...dar nu e asa in toate cazurile. Am rude pe prin alte tari stiu cum au ajuns multi copii acolo. Poate ca nu am dreptate.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Statisticile nu mintesc, niciodata nu sunt gresite sau subiective. Dar adevarul este greu de acceptat mai ales daca persoana respectiva este si influentata de anumite convingeri de o anumita natura.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Poate ca ai dreptate...nu te mai contrazic...

| Drimmero a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Scuza-ma ca ma bag, mister Corb, dar exact ''alea'' de 13-14 ani au copii, cum vine asta? Din teribilism se vad cu burta pana la gura. Educatia sexuala nu se invata pe net, trebuie discutat cu un om matur despre asta. Le-au bagat in scoli educatie sexuala, am vazutrolling on the floor.

| Idkidk a răspuns (pentru Drimmero):

Am o prietenă de familie care are copil la 16 ani.hee hee

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Asa ma gandeam si eu...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Drimmero):

Cum vine asta? pai daca nu ti-ai dat seama chiar ca este grav si ne meritam soarta de a fi priviti ca natiunea "paria" a Europei, si din pacate chiar asa si este un adevar dureros care nu ar trebui sa fie de ras dragul meu, fiindca mai degraba este de plans. Exact, educatia sexuala ar trebui sa se invate la scoala unde sa fie predata de un profesor cu calificare, asa cum se face in orice tara civilizata. Ceea ce din pacate nu se intampla si in aceasta tara semibananiera, in care capii bisericii ortodoxe i-au amenintat cu afurisirea pe toti parlamentarii care ar fi indraznit sa voteze legea ce prevedea introducerea educatiei sexuale ca materie obligatorie in scolile romanesti. In schimb au votat in unanimitare introducerea orelor obligatorii despre aberatiile predate in orele de religie, halal natiune. whew!. Acesta este adevaratul motiv pentru care cu totii vedem sau auzim despre acele copile nefericite de 13-14 ani devenite mamici din NESTIINTA, deoarece le lipseste EDUCATIA SEXUALA si nu din TERIBILISM cu afirmi tu complet gresit.

| Drimmero a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Din propria lor prostie au ramas, nu au habar despre sex, nu se documenteaza nicaieri, o dau atat de rau cu bata in balta. Romania e vai de capul ei de tara, condusa de hoti si de analfabeti grasi si de ''datatori'' de legi stupide si idioate! E de plans pentru ele, de ras pentru altii, isi strica copilaria dintr-o prostie, parerea mea. Daca le mananca de mici, ce sa le facem? Dar cel mai rau este ca ele se gandesc la avort ca sa nu le bata mamica si taticul pentru ceea ce au facut. Eu gandesc asa, din moment ce s-au gadilat si au facut copil, sa-l asume indiferent. Le respect pe cele care isi cresc copilul indiferent, am o boala pentru toate pramatiile care isi parasesc copiul la nastere, o scarba mai bine zis! Ar trebui sa se bage materia asta in scoli, este o metoda de ''prevenire'', este chiar utila!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Drimmero):

Deci esti de acord cu faptul ca se intampla asta, deoarece nu au informatia necesara si corecta. Si cine este de vina,? ele? sau cei din vina carora se intampla acest lucru. Si da, se pare ca ai ajuns sa fii de acord cu ceea ce militez eu. Sa speram ca le va veni mintea la cap celor care au pretentia ca ne conduc spre un tel luminos. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Niciodata, sunt cele mai mari 'pramatii'' intalnite!

| milkie a răspuns:

Păi, se crede că îți pierzi virginitatea dacă ți se rupe himenul, dar mai mult de jumătate dintre femei nu au îl au rupt de la primul act sexual, deci, e complicat.

| MihrimahAndreea a răspuns:

Prin penetrarea vaginului cu penisul adânc.

| Deey_Deey_1990 a răspuns:

Cu tine