| Fhfjg a întrebat:

Cum le spun părinților ca sunt transexual?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Care ar fi motivul logic si rational, potrivit caruia ar trebui sa stie sau sa fie instiintati parintii in privinta existentei unei posibile sau (im)probabile afectiuni de tulburare de identitate? In orice caz, ca esti sau nu transsexual, in acest moment parintii nu te pot ajuta in niciun fel. Multa sanatate!

| SG1995 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nici el nu știe ce e "trans".

| doctorandus a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca nu are de mic copil ideea ca s-a nascut intr-un corp gresit, nu e transsexual, ci poate fi delir sau alta problema psihiatrica.

| doctorandus a răspuns:

Ai grija ce-ti doresti. In Olanda e acum o emisiune cu transsexuali carora le pare rau ca si-au schimbat sexul.

| Roelly202 a răspuns:

Mai bine nu le zici, sau daca le zici gaseste termenul potrivit?