| brokenheart a întrebat:

Cum ma pot razbuna pe un baiat din zodia gemeni? :*

9 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Nu e bine sa te razbuni!Lasa-l in pace!Nu cred ca a facut ceva atat de grav incat merita razbunarea!Gandeste-te la adevaratul sens al acestui cuvant:RAZBUNAREA!Nu merita sa te injosesti asa! Dumnezeu e sus si vede ceea ce a facut el(cu ce a gresit-daca a facut-o ) si va fi pedepsit la momentul potrivit!Si mie mi-au gresit destui baieti si daca era sa ma razbun pe toti mi se spunea acum :Razbunatoarea!Am decis sa ''am eu cap'' daca ei nu aveau!Viata nu e ca o jucarie,azi te joci cu ea ,maine o dai altcuiva!~Trebuie sa fim seriosi,sa ne purtam ca oameni maturi!Dumnezeu ne-a creea sa ne iubim intre noi,nu sa ne uram!

| DenisaAbdn a răspuns:

Nu te razbuna. Iertarea lui ar trebui sa fie un cadou pe care sa ti-l faci tie insuti, pentru ca, capacitatea de a ierta are legatura cu interiorul tau, cu felul tau de a-ti modela caracterul. Imposibilitatea de a ierta si de a trece peste, precum si resentimentele te vor tine blocata in trecut. Stiu ca nu e raspunsul pe care il astepti, dar mai tarziu imi vei da dreptate. Sunt convinsa ca esti o fata foarte buna si doar furia te indeamna sa te gandesti la asta. happy

| pisicutsa a răspuns:

Poate că ar fi bine să-ţi găseşti un nou prieten, asta e cea mai bună pedeapsă.

Pedeapsa va consta în faptul că te vei simţi foarte bine cu altul; Încearcă să-ţi găseşti pe cineva cool, şi crede-mă că se va mînia uffff ce de tare, dar tu cu zîmbet vei trece pe lîngă el. Succes anticipat

| gabriela a răspuns:

Ignora-l! pedeapsa mai potrivita nu exista!

| francesca a răspuns:

De ce conteaza zodia?

| luna_1817 a răspuns:

Parerea mea ca razbunarea este arma prostului(fara suparare)cred ca indiferenta doare cel mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea e arma prostului, cel mai bine ignora-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sal seduci sa-l faci sa inebuneeasca., ca sa vada ce aperduT!/.

| anutzamarya95 a răspuns:

Depinde cu ce ti-a gresit, eu sunt gemeni si nu prea ma ataca multe dar ca baiat din cate stiu eu nu suporta sa fie contrazisi si mai ales cicalitzi( asta e valabil si pentru fete). Cel mai bine ar fi sa ignori pentru ca razbunarea stiu este dulce, dar nu intotdeaua ai posibilitatea si uneori ti se iveste ocazia sa te razbuni cand te asteptzi mai putin, daca te-a ranit cel mai bine gaseste-ti un nou iubit ( ca si asta il va durea) si priveste inainte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplatwinking