| strawberrycool14 a întrebat:

Cum ma vindec de tristete?sad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

In primul rand sa fi tare si puternic in aceste momente.Trebuie sa te gandesti ca asa este in viata, niciodata nu va fi cum ne dorim noi.Mereu vom primi lovituri dure, dar trebuie sa fim puternici ca sa le putem face fata, cum spune si vorba aceea"Dumnezeu nu de da mai mult decat putem duce". Orice esec trebuie sa ne faca mai puternici.
Incearca sa iesi pe afara, sa te distrezi, sa te plimbi si sa nu te mai gandesti la ce te face trist.Scrie pe o foaie tot ce te doare, tot ce te apasa, pe urma o poti arde.Eu asa am facut si pot spune ca m-a ajutat cat de cat sa fiu mai bine.
In rest incearca sa fi optimist.Sa privesti si partea frumoasa a lucrurilor, nu doar partea rea.Sa ai incredere in tine si sa nu te dai batut nici o clipa din lupta asta, si sa mergi pana la capat ca sa reusesti.Vei reusi intr-un final sa fi mai bine.
Capul sus, spera si incearca sa intelegi ca viata trebuie sa mearga inainte, nu inapoi.
Timpul o sa vindece orice rana, insa trebuie doar sa astepti si va fi bine.Intr-o buna zi va fi bine si pentru tine, vei vedea.
Bafta si ai grija de tinehappy

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Cica dupa tristete/depresie, creierul o sa iti arate multe iesiri/oportunitati, mult mai multe decat ai fi vazut intr-un moment oarecare, iar in timpul somnului face ordine in minte gasind solutii, asa ca pune niste muzica trista, plangi pana adormi, si maine esti ca noua. ✓ (verificat)

| HueyFreeman a răspuns:

De cati politai ai nevoie ca sa schimbi un bec? De niciunul, o sa bata camera pentru ca este neagra (intunecata).

| Raniia a răspuns:

Gaseste o alternativa sanatoasa si bucura-te de viata!
Incearca sa faci ce-ti place, cultiva-ti hobby-urile si stai langa persoanele dragi tie. Daruieste-te vietii.Implica-te total, da ce ai mai bun.Viseaza.Stabileste-ti obiective si urmeaza-ti planurile.Si odata ce stii ca ai dat ce-i mai bun, lasa viata sa faca restul.

| Maxim96 a răspuns:

Fii cat mai activa si evita stresul, ocupate cu ceea ce-ti place, discuta cu prietenii, fa-ti altii noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iai exemplul,
http://adina12.wordpress.com/2010/03/09/cum-scap-eu-de-tristete/
Te pup!

| papusica987 a răspuns:

E simplu sa fi trist.pentru fericire trebuie sa lupti!

| maryus83 a răspuns:

Cautand fericirea

| RisenAngel a răspuns:

Ia o foaie si scrie pe ea FERICIRE o rupi in 10 partzi si iei cate o bucata la 6 orewinking

| IonutFrt a răspuns:

Bea, fumeaza, distreaza-te! laughing))Capul sus, ai o viata inainte!

| Predatorgirlx a răspuns:

Poi...poti face cateva lucruri care te inveselesc pe tine! Cel mai bine este sa uiti motivul pentru care esti trista. big grin