| Anna_5295 a întrebat:

Cum pot cuceri un baiat care are o prietena de ceva timp, dar care imi da de inteles ca si el ma place?

Răspuns Câştigător
| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Mda. Cred ca daca iti da de inteles ca te place, si-o fi dat seama ca il placi. Daca are prietena continua sa speri, am un exemplu foarte bun aici : am un amic caruia ii placea de prietena mea care avea prieten. El stia asta si l-am consolat mereu. A sperat cum i-am zis si uite ca viitorul a fost de partea lui, acum sunt impreuna :X Poate vrea sa fiti prieteni buni. Incearca sa vorbesti cu el sau atrage-i atentia. Acum nu-ti zic sa-i faci prietena geloasa ca poate o patesti laughingPoate prietena lui nu e cea potrivita si poate poti fi tu. Dar daca nu acum, sper ca in curandwinking

21 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toata lumea flirteaza, asta nu inseamna ca tu esti deosebita pentru el!
Cum imi spunea si prietenul meu: baietii, de obicei, vor alte fete DOAR pentru o noapte chiar daca au o relatie stabila! Asa sunt ei,...

| elena a răspuns:

Lasa-l sa intrerupa singur relatia cu cealalta fata si apoi "baga-te" tu pe felie.

| VodkaCoca a răspuns:

Mda, deci sa inteleg ca buletin inca nu ai la ce intrebare ai pus, bagati mintile in cap daca are prietena nu te baga, tie ti'ar place sa stai cu un baiat si sa mai apara o fata sa va desparta sa te lase balta si sa se puna cu ea? Cu ce ti'a dat de inteles ca te place? Poate e doar imaginatia ta laughing, si in plus depinde si de cat timp sunt impreuna cati ani are el, imi dau seama ca are pana in 16-17, si vezi cum cuceresti premi 1 la scoala anul asta laughing)))

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Daca are prietena atunci, las-o balta si nu mai incerca sa il cuceresti. Din moment ce are iubita dar te place si pe tine, sau cel putin iti da de inteles ca te place, inseamna ca e neserios, face misto de amandoua.
Si daca vei reusi sa il cuceresti si vei fi cu el, probabil ca ii va da alteia de inteles ca o place(la fel cum face acum) si nu cred ca iti va placea.

| IuliaAle a răspuns:

Nu ar fi foarte frumos sa intervi intr'o relatie... oricum, la varstele fragede, acestea nu tin mult, deci asteapta pana ce baiatul respectiv o sa fie liber pentru o noua relatie. Daca chiar il vrei acum, nu stiu... apropie'te de el, cere'i sfaturi si pareri, vorbeste des cu el, poate o sa'l si suni din cand in cand, fa'i complimente des, insa nu prea des, poate o sa si'o ia in cap. Asteapta o vreme si apoi propune'i sa iesiti la un suc, ceva. Si daca merge asa, totul o sa vina de la sine. Sper sa ai noroc! Si daca nu iese cum iti propui, oricum mai sunt N baieti pe lume! :*

| drumurile a răspuns:

Pune-te tu in locul ei, cum te-ai simti? sad

| anuska a răspuns:

Daca arati mai bine si te place mai mult pe tine bagate pe sub pielea lui si vezi cum reactioneazabig grin

| ZeroBarat1 a răspuns:

Lasa-l in pace, te bagi doar cand iti vine randul laughing

| mariomario a răspuns:

Nu te baga in relatia lor. iar apoi gandeste-te ca chiar daca va fi cu tine candva ar putea sa-ti faca si tie la fel cum ii face actualei, adica sa-i faca ochi dulci la alta pe ascuns.

| MosCraciun a răspuns:

Isi bate joc de amandoualaughing

| Anna_5295 explică:

Dar eu nu pot sa "ajut" la destramarea cuplului? si daca da, cum?

| Anna_5295 explică:

Unii dintre d-voastra nu a inteles: 1.nu i-am aratat ca il plac si 2.nu imi pasa ca are relatia aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel trebuia sa te gandesti si tu mariomario, acum dai sfaturi la altii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU cred ca ar trebui sa te bagi intre ei...incearca sa cauti pe alcnv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acesta situatie sunt si eu pusa imbracate sexy... vorbeste cu el.si fa-o pe cealalta fata geloasa...sau despartei uh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa cuceresc un baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam aia incerc sa aflu si eu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un exemplu foarte bun aici un baiat carel plac in sfarsit a fost cu mine si imi zicea ca sunt frumoasa a bla bla bla eram cu el dar si eu il iubesc enorm si acum m-a lasat si s-a dus la alta in timp ce da tarcoale pe la alte fete deci baieti sunt.nu stiu se joaca cu sentimentele noastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi dilema ca si tine! El spune ca ii plac si ca si-ar fi lasat prietena pentru mine daca eram un pic mai mare...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah sincer si eu sunt in aceeasi situatie. mie mi-a zis in fata ca ma place si acum nu stiu cum sa reactionez. orik deocamdata suntem prieteni si sper sa fie ceva ma mult pe viitor. acum incerc sa ma apropii cat mai mult de el. Doamne ajuta sa fie bine. daca mai e cineva care ma poate ajuta cu niste sfaturi si p mine, raman datoare!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intreaba-l daca te place si daca e timid spune-i ca tie iti place daca nu lasa timpu sa decida baieti sunt multi sau tu poate zici ca nu ca el fii optimista.