| Alecslisios a întrebat:

Cum pot da sus cu picioru pana la capu lu vreunu sai rupa capu? Adica exista ceva exercitii sa pot ridica picioru? (scuze categ) FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| dracusoru24 a răspuns:

Bla bla...
vrei sa ai o conditie medie?
apuca'te si baga 100 de flotari pe zi
alergare 20 de minute pe zi
abdomene 100 pe zi
genoflexiuni 100 pe zi
foarte multe fandari dupa care incerci sa ridici cat de sus poti piciorul.
dupa o iti iei o tinta, un copac de exemplu, iti controlezi respiratia, o sa ai ceva rezultate.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar de unde ai atâta violență?
Tehnici de autoapărare, karate.
Pa, pa.

| oz a răspuns:

Intr-o bataie de strada, nu folosi picioarele.Sunt foarte usor de observat(daca ti-a prins piciorul, esti ca si batut). Foloseste capul(fruntea) daca e aproape, pumnii daca e la distanta.Asta daca vrei sa te aperi...

| rey a răspuns:

E o tampenie.
Daca totusi vrei violenta, care e pentru animale bla bla bla du-te vreo 5 ani la karate, dar sa ai ganduri curate.
Oricum daca esti in bani si vrei sa inveti sa te bati in 2 saptamani bati pe unul care a facut karate o viata daca faci Muay Boran cu un calugar.
Dar e o arta interzisa, ai grija.
Loviturile tale cu piciorul sunt inutile, poti fi batut cu un deget simplu(iti scoate ochiu pana ridici piciorul) etc etc
Eu sunt contra violentei daca ai energie in plus fa Karate.
Daca vrei protectie, armele albe sunt cele mai sigure, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe youtube bruce lee fighting method sunt cateva video eu de acolo invat si imi da razultatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord si cu dracusoru24big grin