| lyTTTT a întrebat:

Cum pot fi sexy fara sa fiu vulgara?

3 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Linia dintre sexy si vulgara este foarte fina si, prin urmare, usor de trecut. Incercand sa fii atragatoare poti uita sa fii sexy.Este suficient sa sugerezi, fara sa descoperi. O varianta de garderoba sexy pentru o silueta feminina se poate compune dintr-o bluza cu bretele fine, o fusta pana la genunchui, sandale cu tocuri subtiri, inalte, si o bratara discreta la incheietura. Decolteul este obligatoriu, dar fara exagerare. Cu aerul sau intangibil, femeia sexy dezvaluie farmece de nebanuit.

In loc sa puna accentul pe decolteu - bluza mulata si sani explodand in fata trecatorului, s femeia sexy prefera sa isi arate gleznele si genunchii, gatul elegant, bratele cu pielea stralucitoare si bronzata.
Voce seducatoare, ras discret, gesturi pline: farmecul emana din aceasta femeie sexy.happy
Avantajul de a fi sexy: vei fascina si seduce barbatii, in sensul magic al cuvantului
Prototipul: Penelope Cruz, Salma Hayek, Halle Berry, Jessica Alba - femei care sunt in forma fizica buna.

| MasterYoda a răspuns:

Fusta mini, decolteu adanc si ai grija sa nu injuri

| LooveEyOOoou a răspuns:

Poti fi sexy si prin eleganta si stil... happy Nu esti sexy neaparat daca esti vulgara.winking