| alinuta23 a întrebat:

Cum pot sa ma impac cu fostul meu iubit... daca ne-am despartit?

Răspuns Câştigător
| ana23 a răspuns:

Neam despartit deoarece nu mai prea comunica...

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar sa iti spun drept si eu trec prin asa ceva. El a spus ca ma place ca nu stiu ce si pe la spate era cu prietena mea dar in fine...eu as crede ca nu are rost sa te mai injosesti pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal pe el sa te bage in seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am despartzit de prieten mai mult din cauza mea si acum si-a gasit pe alta si vreau sa ma intorc la el dar cam a inceput sa tina la aia ca nah am fost cu el 10 luni de zile si nu m-am culcat cu el si vezi doamne aia so culcat cu el dupa 6 zile si nah nu stiu ce sa mai fac ca sa se intoarca la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca v-ati despartit din vina ta du-te si cerei scuze ca ai gresit dar daca este din vina lui asteapta sa vina el la tine! bafta

| Alexa21yo a răspuns:

Eu m-am certat cu fostul meu prieten din cauza ca am fost geloasa ca mai vorbea si cu alte fete, el acum are o alta prietena si eu m-am dus intr-o zi la el cu gand sa ii fac o surpriza si ne-am sarutat desi el avea prietena, ...si acum eu ma inteleg bine cu actuala lui prietena! Stiu ca am actionat gresit ca i-am spus ei ca am fost la el, dar in ziua aceea si noaptea care am stat la el mi-am dat seama ca fara el nu pot traistraight face, el s-a suparat ca i-am zis prietenei lui ca am vorbit cu ea si acum el nu mai vorbeste deloc cu minesigh nu vreau nici sa ii spun "vreau sa mor ca fara tine nu pot trai" pentru ca ma va lua drept o fata disperata si nu vreau sa le spuna prietenilor lui ( se lupta doua fete pentru mine). Ea saraca imi spunea ca mi-l lasa daca vrea sa raman cu el, dar nu stiu daca mai vrea el.Ea e cu el de o luna, eu am fost 3 ani! Dati-mi si mie sfaturi va rog frumos cum il pot recastiga si sa ma ierte ca i-am spus ei ca am fost la el...sad Sufar ingrozitor dupa elcrying(

| MaDosssaa a răspuns:

Asta am patit-o si eu crying...neam desp.(vina mea)x(. el are pe altcineva. eu pe altcineva... dar noi inca mai tinem unu` la altul crying. da` nici unu` nu vrea sa recnoasca.sad. probabil el din cauza ca i-am sp eu ca ne desp. iar eu nu pot merge la el sa ii sp. vreau sa ne impakm laughing
...deci mai bine asteaptawinking

| marya_7157 a răspuns:

Pai vorbeste cu el, prefa-te ca ii esti prietena si cu ocazia asta afli cine mai e in viata lui si poate se va reindragosti de tine

| Giury a răspuns:

NU asepta sa vina el la tine. Fa tu primul pas! arata-i ca tii la el...

| AnDrEeA_5354 a răspuns:

Pai daca chiar il iubesti il vei lasa sa traiasca cu alta femeie langa el happysingura modalitate parerea mea si mie mi s-a intamplat si ma recuplat o pr ca el, acum sa vedem cat tine relatia

| angelina_7925 a răspuns:

Pai daca il iubesti mult lupta pentru el si daca ai gresit tu expilcai de ce ai gresit si promite-i ca nu o sa mai faci. iar daca a gresit el spune-i ca il ierti pentru ca il iubesti.

| Gigicutza a răspuns:

Depinde de mai multe lucruri...in primul rand cine a fost vinovat si an al 2-lea cat timp ati fost impreuna ca daca este asa doar o aventura eu una nu te sfatuiesc sa mai incerci

| linn a răspuns:

Pai vezi care-i situatia eu tot trec acum prin astfel de situatie

| andree3eea a răspuns:

Provoak-l la mici chestii.care stii ca inainte cand erai impreuna cu el.iti raspundea.numai ca sa fie in preajma ta.si daca vezi k si acum iti raspunde la provokri. da-i semne k ai vrea sa te impaci cu el. daca vezi k se intampla si acelasi lucru din partea lui.si nu indrazneste k el sa fac primul pas.de frica sa nu se intample din nou ceea ce s-a intamplat si a dus la despartirea voastra. FA TU PRIMUL PAS! fa-ti CURAJ.si intalneste-te cu el.sau du-te la el.cand stii ca e singur.si vb deschis cu el.si frumos.placut.nu incepe sa-i faci reprosuri sau alte chestiiwinking.

| mya33 a răspuns:

Pai depinde daca e din vina ta il faci sa creadaa ca iti pare foarte rau si *** daca nu credee eu una as insista maxim de 2 orii si as face tot posibilul ca sa ma creada as plange as jura. alea alea. dar daca nu mar crede nici a2a oara apoi pentru ce sa mai insisti nu ar mai avea rost pentru ca daca te iubeste cu adevarat iti da alta sansa daca nici a2a oara nu te iarta inseamna ca nu te ubeste cu adevarat. Si daca e din cauza lui apoi vb cu el spune-i ca il iubesti si ca nu poti sa stai asa despartita de el si chiar daca nu iti ce iertaree tu spune-i ca daca el tear iubi tu ai fi instare sal ierti *** eu asa as face apoi aici e treaba ta tu sti cum e mai bine pentru ca tu il cunosti cel mai bine nu noi... Baftaa! sper sa va impacati :*

| dedeutza a răspuns:

Deci daca esti despartita de fostul tau prieten si ink nu i`ai dat nnici un semn de viata, ar trebui sa il lasi o perioada pentru a se gandi la tot ceea ce a fost intre voi, o sa il rascoleasca amintirile, si daca intr-adevar tine la tine sau te iubeste sigur va ve`ti impaka...crede`ma iti spun din propria experienta, asa am facut si eu cu fostul meu acum suntem desp.si uite l`am lasat o perioada si acum vrea sa ne impk...stii vb aia"toate la timpul lor" bye bafta :*

| dedelush a răspuns:

Totul va veni de la sine. daca nu va fi asa... poartate frumos cu el.si o sa vezi ca se va rezolva totul