| alinache10 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac o prietena? : am in clasa multi colegi care au prietena si as vrea si eu as am o prietena. In ultima vreme mi s-a facut rusine cand imi statea in fata o fata. Am nevoie de niste sfaturi plzz

Răspuns Câştigător
| iFeelYourLoVe a răspuns:

Nu stiu ce sa zic laughing incearca si tu sa fi mai amuzant sa stai cu baieti din clasa de la tine sa te dai la fete si nu stiu poate o veni vreo admiratoare mai draguta. Poate te-am ajutat big grin

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu stai linistit si nu iti fa griji sa fii cu una pentru ca alea profita de acei baieti si cred ca tie nu ti-ar place sa stai cu una care vrea sa o inviti de fiecare data cand iesi afara sau daca esti mai dur cu tine ii spui (daca vrei sa mananci ceva sau ti-e sete du-te si cumparati ce vrei) si asa pe o parte iti dai seama cum reactioneaza individa daca pune fata rea atunci e materialista dar daca nu zice nimic e fata buna si e logic ca la inceput trebuie sa va cunoasteti bine nu cauta ca soseste singura.

| funditza_3597 a răspuns:

Stii ce as face daca as in locul tau,as incerca sa ies cat mai mult afara cum ai vrea sa cunosti o fata daca stai in casa,daca ai role bicicleta iesi si tu intr un loc cu multi adolescenti, restul e imaginatie(de exemplu vezi o fata draguta si o abordezi ceva de genu'' esti cumva din scoala'' (depinde unde inveti), folosesteti imaginatia o sa ti vina pe loc un sfat in plus ai grija ce zici ce faci zii si tu ceva complimente. sper sa te fii ajutat... funda?

| abcsdhsua a răspuns:

Pai daca iti place o fata din cls du-te cu niste prieteni la ea.si vorbiti si voi despre ceva ce ii place ei... apoi le zici la prietenii tai sa plece si incepe un subiect de genu daca are prieten(zici ca si cum nu tear interesa)si de aici in colo tot e floare la ureche...PLS funda

| WoodenCross97 a răspuns:

Daca tu esti cel de la Avatar ...slabe sanse..nu ca esti urat, dar totusi ....esti prea mic big grin