| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cum pot sa scap de sifilis? Am niste bubite pe penis si testicule si imi cam provoaca mancarimi

7 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa îți de-a trimitere la dermatolog. Zici de ceva pete in zona genitala. Nu prea multe detalii neapărat.
Și te duci la derma și îți spune acolo ce trebuie sa faci. Fara sex laughing

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic, se trateaza. Partea rea ca de obicei in Romania cine are sifilis are si HIV.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic sexolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ști ca e sifilis? Sa nu fie candidoza genitala? Sifilisul dacă e tardiv și nu o fost tratat la timp nu se mai poate vindeca cu doar trata.ar trebui sa vizitezi un dermatovenerolog

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ci doar trata*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tind sa cred ca e herpes genital sau candidoza nicidecum sifilis. Nu are rost sa te sperii ca ar fi sifilis, un alt virus care se transmite foarte frecvent pe cale sexuala este HPV.

| Maria62n a răspuns:

Schimba-ti penisul si testiculul