| afrodita17 a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5? am incercat cu "save picture as..."si nu merge...imi apare in fereastra de la poza un punctuletz mic patrat...se pricepe cineva? ...plss help...

Răspuns Câştigător
| george82ro a răspuns:

Se pot salva pozele de pe hi5.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser...mergi la adresa...si da paste (sau Ctrl+V).
O sa vezi poza la rezolutie mai mare decat cea care o poti "fura" cu diferite programe de captura.winking
Succes...

153 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge cu mozzila da nu va zic cumhee hee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si eu vreau dar cum a zis george e prea greu credeti-ma nu stiu ce putem face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, aceasta intrebare mi-am pus-o si eu, dar raspunsul l-am descoperit singur, si anume: deschizi contul Hi5 cu Opera -> dai la poze -> Click Dreapta pe poza ->Inspect Element (si se deschide o pagina HTML) selectezi tot ce este cuprins intre si [EX:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge ie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu stiu
da-mi add nitu_cosmin2002 si vb:*

| AdiSenior a răspuns:

Sal All.Afrodita17 cauta unul din programele urmatoare:Lightscreen sau Snapsaver- si daca nu ti-o place sa-mi zici cutu.Sunt perfecte, merg doar cu un singur klic sau apasare a tastei print screen.Alegi u cum sa faca printul. Le salveaza jpeg.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce oam daomne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Print screanu e cel mai simplu daca nu vrea cum a mai zis si malecsia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor nu mancati **** ca va certati degeaba! Afrodita alege si u pe ca re crezi ca e mai usoara si gata va tot certati ca niste tigniti~x(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bre fratilor nu mancati **** ca ve certati degeaba ce ***! afrodita alege si tu pe care crezi ca e mai usor si gata ce ****winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu eu dai clic dreapta pe pagina unde e poza cant iti apare mausul cu o sageata si dai la ultima de jos,, vezi informati despre pagina'' si o sa apara o ferestra si dai la multimedia specific trebuie sa fie pe mozila nu stiu cu internet explore daca merge si apate mai multe lincuri acolo si sub link poza si dai savewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu salvati imaginea ca si dai clic dreapta sunt denisa din focsani si id meu este deny_sexy40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai daca imi dai nr dev tel si o poza cu tine
imi zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a lua poze iti treuie firefox intri pe pagina cu poza dai la Tools -page info-media si cautzi acolo dupa aia dai save as si o salvezi in PC mare bashinalaughinghai ciaowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chivu_body17

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:kljhqgfjkp[
]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In partea de sus a pozei ai o optiune (afisare linkuri pentru fotografi) dai click acolo si copiezi linkul de unde scrie adresa.Deschizi un Nou Tab si introduci linckul copiat mai devreme. dupa ce tia aparut poza dai click dreapta si save image, asta-i tot ce trebuie sa faci ca sa furi poze de pe hi5.Foarte simplu nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv george merge mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AM intrat din intamplare. Si am vazut cum va kinuie talentu cu print, programe, alte bazaconi. vreau sa spun. ca va ajut eu. CU luatu pozelor de pe hi5 ...jpg, aceias marime.winkingSi va ajut pe moca! Cei care vor. id marizzabela. Dar nu ma puneti sa iau de la alte persoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va spun eu cum se face, intri unde vrei sa iei poza apoi dai click dreapta pe o pata alba nu pe poza, alegi page infio.media si cauti acolo pana gasesti poza si dai save as si gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce lume! pozele merg luat de pe hi5.com si merg si in format jpg dar trebuie sa folositi MOZILA si dati SAVE AS ti se salveaza un folder unde vrei tu si il deschizi si cauti in folder pozasi are aceeasi marime si acelasi format

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hhtthhtthhhhhh

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se salveaza hi5?
va rog sa ma ajutati

| Deea_7205 a răspuns:

Incearca cu 'print screen' din tastatura si paste(ctrl+v) in paint.
Dar la ce tot va trebuie pozele de pe hi5-urile altcuiva? Si de ce ai postat intrebarea asta in categoria 'dragoste si sex'? :-s n-are logica crede-ma.

| georgy_3060 a răspuns:

Pai in mozzila firefox: hi5-poza pe care vrei sa o descarci...sus scrie tools -->page info -->media --> cauti jos poza ta si dai save photowinking eu asa le descarc:p... sper ca ai inteles ceva din ce am spuslaughing daca nu, da un add la pysymikshirea si iti explic mai binewinkingpup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa domwod si dupa aia apasa pe ok bine ai inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu da sora mea stie