| afrodita17 a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5? am incercat cu "save picture as..."si nu merge...imi apare in fereastra de la poza un punctuletz mic patrat...se pricepe cineva? ...plss help...

Răspuns Câştigător
| george82ro a răspuns:

Se pot salva pozele de pe hi5.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser...mergi la adresa...si da paste (sau Ctrl+V).
O sa vezi poza la rezolutie mai mare decat cea care o poti "fura" cu diferite programe de captura.winking
Succes...

153 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu ai cum sa salvezi poze in format jpg.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Nu se mai pot lua deoarece multi descarcau pozele unor oameni si se dadeau altcineva cu pozele aceea... furau identitatile...au fost multe reclamatii pe baza ca cineva a furat identitatea unui om...si de aceea cei de la hi5 au blocat acest prog de a lua pozebig grinbig grinbig grin

| alonet a răspuns:

Sau cu irfan view il poti lua de pe www.irfanview.com si intri la optiune si acolo ai capture screan si combinatia de taste care captureaza ceeea ce ai pe ecran apoi faci un chenar dai copy si mai deschizi o poza si dai past :)

| ShaKuri a răspuns:

Pai. nu o sa poti pune pozele alea...nu sunt acceptate de site. Au format nesuportat. ori sunt prea mari .etc. Incearca cu altele.

| Criiss16 a răspuns:

Nu stiu...asa imi apare si mie si la mai multi prieteni de ai mei. o fii de la hi5. poate nu ne mai lasa sa luam pozestraight face

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Daca nu-ti merge poti incerca co photo scape-ul
cand deschizi programul ai o optiune: screen capture, iti alegi cum si dai click

| rita a răspuns:

Ai pe tast undeva un buton "prt sc." apesi pe el. apoi te duci in "start".cauti "paint" si dai "paste" sau CTRL V

| powergirl a răspuns:

Nu se mai poate scoate poze dupa hi5 au bagat astia ceva protectie si nu se mai pot scoate poze si eu am incercat am intrebat si eu si asa mi s-a spus de la cineva care stie

| AdiSenior a răspuns:

Sal All.Afrodita17 cauta unul din programele urmatoare:Lightscreen sau Snapsaver- si daca nu ti-o place sa-mi zici cutu.Sunt perfecte, merg doar cu un singur klic sau apasare a tastei print screen.Alegi u cum sa faca printul. Le salveaza jpeg.Bafta.

| malecsia a răspuns:

Poti sa dai print screen. Singura solutie. Si dupa aia decupezi intr-un program de prelucrare foto.

| dolyan a răspuns:

Raspunsul lui george82ro este cel mai bun, am incercat mai multe metode aceasta e cea mai indicata. Multumesc george82ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahaha..super tarelaughing)
de unde mai iau poze astia de pe pitzipoanca.org acum?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a mai pus intrebarea si am explicat. Tot ce vezi pe ecran, se descarca mai intii in calculator in Temporary Internet Files. Abia dupa asta se afiseaza in pagina. De ce credeti ca atunci cind deschizi o pagina tebuie sa astepti putin? In timpul ala, se descarca pagina in calculator. Deci le iei din Temporary Internet Files, le muti unde vrei si incepi sa le studiezi. Opresti ce-ti trebuie si stergi restul' day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sorry nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mha da nu merge..ala asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti windows e foarte complicat, daca folosesti ubuntu e simolu :ii dai click dreapta si save as si gata. in ubuntu se pate face de mai multe forme. instaleaza-ti ubuntu e mult mau interesant.iti las un video de cum il am eu.http://www.youtube.com/watch?v=DcSc_OyrLQg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu observat asta mai de mult cand dau save as si ma uit la poza imi apare poza alba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am putut sa iau poze de pe hi5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge mersi mare domn happy cel mai tare mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, eu am vazut ca au pe situl ala heyo ceva foarte misto pentru descarcat poze de pe hi5 http://www.heyo.ro/hi5-backup.html poate iti e de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca se poate...nu existe sa se faca un program care interzice ceva fara a avea un antidotwinking... intrati pe File2HD.com... e destul sa tastati pe google asta si o sa va dea un program online cu care puteti descarca...acolo trebuie' sa introduceti doar adresa de URL, practic ii dati un copy iar apoi in casuta aia un paste...mai simplu de atat nu se poate... aveti doar 3 pasi de facut...toate cele bune la toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie asa imi apare...nu mai vor sa ne lase sa scoatem poze de pe netsmugk multi scoteau poze cu alti si le puneau la avatar sau trmiteau asta eee...ar fi bine daca near lasa sa mai scoatem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca aia dupa cocalari.ro poate sa ia ca au programe happy .si u poti lua dar cu un program... oircum nasol ca nu mai poti salva pozele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci george 82 ala sa stii ca ai dreptate...asea e...chiar poti lua pozele...macar ma ajutat si pe mine la ceva mersibatting eyelashes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sai mai simplu faci printscrean si apoi le tai u in paintwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing intr-o zi eu nu stiu pe ce am ap[asat din greseala laughing si merge sa iau poze de pe hi5... le iau acum cel mai usor. le trag de acolo si le pun pe ecran sau intr-un folder unde vreaubatting eyelashes sincer nu stiu cum am facut.dar.nah.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate nuci atata nusti domane... e foarte simpluu...laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

George esti super tare mi-a iesit din prima
mersi mult big grin