| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de masturbare?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Uita-te la videoclipuri in care unii retardati isi taie penisul (for real).
Si un om asa respectabil ca tine la costum indrazneste sa se masturbeze? Poi, ce naiba? Uita-te in oglinda, si spune-ti:i'm the man, i will not masturbate, even if i want it strongly.

12 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Atunci cand iti vine sa te masturbezi, fa altceva sau roaga-te sa iti piara gandul asta.

| epurasu a răspuns:

Cati ani ai?, de cate ori faci pe saptamana? E cam greu sa te lasi de tot! trebuie multa ambitie!- daca o faci o data pe saptamana nu e grav.

| Sergiu1996 a răspuns (pentru epurasu):

Am 16 ani, de 3 ori pe saptamana...

| epurasu a răspuns:

Te inteleg la 16 ani--fa cumva si redu la maxim 2 si atunci totul este ok nu este abuz--toti tinerii o fac --- acesta este adevarul.

| Azµre a răspuns:

Îți ocupi timpul cu altceva.

| irrumator30 a răspuns:

Gaseste-ti alte ocupatii care sa-ti ocupe tot timpul: lectura, plimbare, gaseste-ti o iubita, cuc are sa-ti petreci timpul, incerca arta culinara, limbi straine,

| xxx8 a răspuns:

Pai nu stiu...ia-ti niste boxeri blindati cu cheie ...si dupa ce iai pus inchidei cu cheia si arunc-o in toaletarolling on the floor))

| demongirl a răspuns:

Pur si simplu nu o mai faci, te gandesti la altceva si incerci sa te abtii.

| Ronaldo7cr7 a răspuns:

rolling on the floor))).

| LordofCheese a răspuns:

Iti faci o prietena(usor de zis, cam greu de realizat), renunti la filme porno, eviti sa te uiti pe fb/twitter/google/etc la poze cu fete in pozitii "hot". Cand te i-a chefu fa altceva repede, baga niste muzia, un joc pe MP in care sa fie actiune...etc

| Sergiu1996 a răspuns (pentru LordofCheese):

Tu ai reusit sa scapi de acest viciu?

| taisanora98 a răspuns:

Cauta o femeie...