| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scăpa dintr-o relație toxică? Cum pot scăpa de sentimentele pe care le am pentru o persoana care nu le merită, se poartă urât, îmi vorbește urât, profită de bunătatea și de iubirea mea etc?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu ii faci ''vant''. Ii dai un picior in c#r si... valea. Astfel de specimene nu merita un alt fel de tratament. Succes!

| Endoryus a răspuns:

Nu ai cum. Fata/femeie fiind, nu ai cum. E in ADN-ul tau sa stai cu un cretin violent si bun de nimic toata viata si sa ai sentimente pentru el. Unu care te iubeste/respecta si alte chestii nu te face sa mori dupa el. Asa sunt multe in pielea ta.

| Dalmore a răspuns:

Prost comentariul anterior. Toti oamenii au experiente de rahat si invata din greseli. Ai curaj, pleaca, nu te mai uita inapoi. Sentimentele se duc si ele cu timpul.

| Plato a răspuns:

Pur si simplu pleci. Gandeste-te ca-ti tren anii, ani ai tineretii, iar tu, in loc sa fii fericita intr-o relatie frumoasa, ii pierzi (anii astia) cu un nenorocit.
Niciodata nu accepta asa ceva. Fa-te sa intelegi ca meriti sa fii iubita, implicit fericita. Chiar nu ai niciun, dar niciun motiv sa stai intr-o relatie toxica. Efectiv, acum, cand ai libertatea sa pleci oricand, nu te tine nimic. Prin secolele trecute era perfect normal, trebuia sa te bucuri ca esti nevasta cuiva, indiferent cum te trata, ca asa erau vremurile. Dar acum, acum nu te tine absolut nimic. Atunci erai proasta daca plecai, acum esti daca ramai.

| MihaiAndrei666 a răspuns:

Te desparti si in timp îți trec.

| mgtow a răspuns:

Termini relatia

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Meriti felicitari, asa e

| Violleta2022 a răspuns:

Rupi relatia cu el, anuntandu-l ca s-a terminat totul intre voi.
Apoi, inchizi toate portitele de a te gasi: ii blochezi telefonul, cotul lui pe FB, Instagram si toate caile pri care poti fii contactata.
Eviti sa mergi unde merge si el si eviti sa stai de vorba cu el, daca-l intalnesti.

| Emma30555 a răspuns:

Poți sa mergi și la un psiholog sa încerci sa înțelegi de ce te atrage cumva aceasta parte negativa la un bărbat. Pe de alta parte e posibil ca acest băiat sa aibă alte calități care probabil atârnă în balanta " bile albe, bile negre". Dacă simți ca ti face mai mult rău, detașează te de el, cauta sa găsești pe altcineva

| Adry05 a răspuns:

Te pui pe primul plan, stai, te gandesti, analizezi pro si contra relatiei, vezi care predomina, te gandesti daca se mai poate repara ceva, inerci, daca vezi ca nu se poate orice faci, pleci, de ce mai stai si sa tragi de ceva ce chiar nu se poate repara?