| Ioanakiwi a întrebat:

Cum pot sti ca femeie daca am terminat sau nu?[atunci cand fac sex] Adica tot am auzit de "a-mi da drumul " si nu stiu daca asta inseamna sa ajung la orgasm sau altceva.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca tu nu ai terminat, nici macar nu ai avut orgasm vreodata daca nu ai simtit nimic, fiindca orgasmul este o gadilatura atat de puternica si placuta ca-ti vine sa sari in sus de placere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca am terminat sau nu? Dacă nu ai avut nicodată orgasm, nu ai cum să știi.

| mihai69 a răspuns:

Crede-mă, când ai orgasm, ȘTII!

| dullcat a răspuns:

Asta inseamna, da.Vei sti cand se va intampla.

| relian a răspuns:

O sa simti asta cand o sa simti ceva, daca o sa simti. Se pare ca pana una alta nu ai ajuns la asemenea performanta laughing ce arata ca esti incepatoare, asta daca nu esti frigida.

De regula multe femei la inceput nu prea ajung la orgasm, trebuie sa treaca o vreme pana sa stie si ele cu ce se maninca sexul sa se cunoasca pe ele mai bine, pentru ca nu stii nimic despre sex pana sa faci prima data.
UN e ce auzi, alta e ce simti. Dar stai linistita ca o sa ajungi si la asta.
Cum am spus o sa stii singura, pentru ca asa ceva nu ai mai experiemntat, nu ai mai simtit si mai multe vei simti, degeaba vorbim pe aici.
Asa ca spor la treaba si intreaba pe al cu care faci sex despre astea, ar putea sa te ajute, sa faca si ala ceva in sensul sa te faca sa simti, sa stie ce sa-ti faca, pe unde, cum etc.

Deci comunica in timpul sexului cu partenerul, doar nu esti nensimtita sa nu simti nimic laughing asa ca atunci cand vezi ca simti ceva placere, spune-i sa mai faca, sa continuie prin zona respectiva sau ceti face ala la momentul respectiv, sa contiunuie, asa tu vei fi din ce in ce mai excitata, si poate ajungi si la orgasm.

Orgasmul este de fapt o placere, dusa la maxim, dupa care totul se relaxeaza laughing dar o placere ce nu ai mai experimentat vreodata.

Cum zic, pana nu simti tu, poti sa citesti orice, nu o sa ai idee macar.Este ca si atunci cand alergi, alergi cu viteza, prinzi viteza maxima, apoi gata, te opresti, aia a fost tot laughing

Bine nu simti asa ca si cand alergi, doaor am vrut sa compar ca si durata, este o placere prelungita daca vrei asa mai simplu, dar o placere altfel decat oricare alta.

Orasm poti sa ai si acum, dar depinde si de tine, cit dureaza sa ajungi in starea aia.
Iar daca masculul tau se misca de 3 ori si a terminat deja, tu normal ramai cu ochii in soare, ce sa simti, nu ai simtit nimci, pentru ca nici macar incalzita nu esti laughing

Acu din ce am spus, ia si tu ce se potriveste la tine.Sexul trebuie sa dureze ceva pana sa ajungi la orgasm, iar daca nu are cine sa te duca acolo, nu vei simti mai nimic.

Is mai multe chestii care implica ajungerea la orgasm, asa ca tu trebuie sa afli ce anume nu se intampla de nu ajungi acolo.

Eu cred, ca mai degraba problema ar fi cel cu care faci sex, cum am spus o baga si deja e terminat laughing caz in care tu nu ai ce sa mai simti.

Nu ai spus nimic legat de preludoiu, de ce se intampla pana sa ajungi la chestii introduse prin alte zone laughing cand te saruti, cand te imbratiseaza, cand te mingiie ertc, ce simti, cum simti, daca simti ceva sau nu simti etc.

Daca nu simti mare lucru nici cand esti sarutata, imbratisata, atunci treaba nu-i buna.
Ori nu-ti place de ala cu care te saruti, ori ai tu probleme de alte natura.

Răspuns utilizator avertizat