| AlinElle89 a întrebat:

Cum poti sa faci sa nu te mai atasezi de persoane? Ma atasez foarte repede de persoana cu care sunt...si sunt geloasa

3 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Va puneti catuse si aruncati cheia -_-

| nobody88 a răspuns:

E una sa nu te mai atasezi si e alta sa nu se mai vada ca te atasezi.

eu zic ia-o incet pas cu pas incearca sa devii mai rece incetu cu incet incearca sa renunti la posesivitate si sa iti aloci timpul acordat geloziei tie, la inceput tinete ocupata cu chestii care te fac fericita, dupa incearca sa nu mai lasi sa se vada ca te atasezi de cineva, si in final o sa vezi ca o sa iti vina mult mai usor sa te detasezi de cei apropriati, numai ca chestii de genul asta sunt cu 2 taisiuri.

partea buna la persoanele mai reci e ca nu sufera sau nu se vede ca sufera, partea rea este ca poti alunga persoane care chiar iti vor binelehee hee

Acuma e decizia ta cum iti guvernezi viata ta personala.

Sfatul meu e sa nu fii radicala si sa fii echilibrata pe cei care ii simti ca sunt mistocari si manglitori trateazai cu indiferenta dar nu te teme sa iti deschizi sufeltul pentru cineva care iti dovedeste in timp ca merita. succes happy

| Alexăndruţaa a răspuns:

Sincer si eu fac asa. Dar am 'scapat' de asta dandu.le indiferenta. La inceput ma DUREA sad. TARE. Dar apoi am realizat ca nu e bine sa pun totul la sufletsel. :-