| Laurosa a întrebat:

Cum poți să te masturbezi fara sa te dezvirginezi? PS: sunt fata

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pierderea sau mai bine zis disparitia virginitatii, se poate produce numai in cazul si in momentul in care este introdus in vaginul fetei virgine penisul unui baiat (barbat) in timpul primului act sexual real. Este cu totul imposibil sa se produca AUTOdezvirginarea in cazul in care este practicata masturbarea intravaginala prin cunoscuta ''degetica'' sau cu orice alt obiect indiferent de forma sau marimea sa. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Notiunea de V I R G I N I T A T E a fetelor este perceputa foarte diferit, astfel ca in anumite culturi/comunitati reprezinta o stare absolut obligatorie pe cand in alte culturi cu idei mai libertine, virginitatea si-a pierdut practice orice valoare spiritual-moral-etica. Foarte multa lume face o confuzie impardonabila considerand DEFLORARE ca fiind sinonima cu DEZVIRGINAREA. Multi NU reusesc sa inteeaga faptul ca VIRGINITATEA femeii reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta o notiune imateriala, intangibila si INVIZIBILA care EXISTA si este localizata in MINTEA fetei/femeii deci nu la nivelul vaginului/vulvei. Din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE nu poate fi determinata de o alta persoana, fiindca un CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si NU poate fi nici atins/pipait in mod real, fizic sau material si ca atare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat ori accidental. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI in afara fetei/femeii in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta VIRGINITATII unei fete/femei. Aceasta starea/notiunea de virginitate dispare/''se pierde'' NUMAI in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat dar acest lucru il stie/cunoaste insasi ea, cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala ori in mod accidental a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste de fapt DEFLORARE si nu DEZVIRGINARE asa cum este considerata inca de foarte multa lume, insa cu totul gresit Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Singură.

| Celcestietot a răspuns:

Mai bine o lasi balta, ca s-ar putea sa iasa nasol.

| Sofer a răspuns:

Masând ușor clitorisul fără sa bagi degetul în piersică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Cred ca intrebarea ta se referă mai degrabă la cum să te masturbezi fără să îți rupi himenul. Se face o confuzie între virginitate și himen. Virgin poți fii in orice lucru pe care nu l-ai încercat niciodată. În cazul virginității tale ar trebui să ai un contact sexual si doar atunci îți vei pierde virginitatea. Cu masturbarea, ca sa nu iti rupi himenul indicat ar fi sa iti folosești doar degetele și să fii atentă atunci când le introduci in vagin. Multă sănătate și succes!

| Tokyo44 a răspuns:

Cu degetelul e cel mai sigur. Nu cred ca te-ar tenta un vibrator micut...

| DeeaCarmen a răspuns:

Încearcă cu jetul de apa de la dus

| Mrfear a răspuns:

Daca te masturbezi nu te si dezvirginezi.

| CinevaUndevaVreaCeva a răspuns:

Nu este nimic rau daca te dezvirginezi, insa prin masturbare este imposibil trebuie sa faci sex cu penetrare