| Aldutssss31 a întrebat:

Cum poți trece pentru faptul ca cineva nu mai face parte din viața ta? Am avut o relație acum câțiva ani care nu a durat foarte mult 6, 7 luni maxim. Dupa relația aia mi-am refăcut viața și am cunoscut pe altcineva dar încă mă gândesc la acea peesoana.Cum pot trece peste asta? Pur și simplu zilnic mă gândesc dar nu neapărat în sensul ca m-aș împăca cu acea persoană, vreau doar să știu ca e bine și să fac parte din viața ei.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearc sa nu mai faci o obsesie si su te mai gandetsi la un "fost" mai ales ca relatia a fost de scurta durata si neimportanta, ca-ti afectzei relatia actuala.

| sierra1 a răspuns:

Din ce ințeleg, persoana cunoscută ulterior (pe altcineva) nu e "the one". Mai caută până se estompează cu totul, prima

| dullcat a răspuns:

Buna.Dupa cativa ani de la despartire, ar trebui sa iti pui un semn mare de intrebare daca tu inca mai doresti sa faci parte din viata acelei persoane.Mie nu mi se pare ok.

| Hyperion7 a răspuns:

Iartă-ma daca-s indiscret, dar de ce s-a terminat fosta relație?