| KindKid17 a întrebat:

Cum recuceresti o fata care te-a placut in trecut(cred)? O placeam si atunci doar ca eram bleg si timid. Mor de ciuda cand imi aduc aminte ce sanse aveam. Funda

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Îi dai un mesaj și îi spui exact așa:
"Salut. Ai vreo idee ce șanse aș avea să ies cu o fată care m-a plăcut în trecut dar cu care nu am reusit sa fac ceva pentru că eram prea bleg si timid?"

Dacă se prinde că e vorba de ea, o să fie mișto. Dacă nu, clar nu e ceea ce aș căuta eu. De tine depinde.

Ah, și ca să aiba vreo sansa sa isi dea seama ca vorbesti despre ea trebuie să te fi placut și sa știe ca ai placut-o.
Adică, dacă ea nu știe că exiști, o să pari un ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e cam greu daca nu te mai place deloc dar ai sanse. Trebuie doar sa o abordezi. Adu-i flori si sarut-o pe obraz. Daca te impinge sau ceva mai insista si spune-i ca o iubesti si ca mereu ai iubit-o. Daca spune ca ea nu te place, las-o sa plece altceva nu poti face. Multa bafta! Pupici!

| Toxi2KWorld a răspuns:

Pur si simplu inainte in trecut erai timid bleg prost cum vrei tu primul pas trebuie sa-ti iei inima in dinti sati bagi picioru si sa ai tupeu si cand esti cu ea o saruti deodata fara sa stai pe ganduri si fara sa o anunti laughing si daca te respinge insista faci o gluma gen " nu vrei sa ma saruti a? '' si chestii de genu crede-ma ai toata garantia mea ca va merge pentru ca cu rusinea mori de foame asa ca tine cont de vorba asta si in caz ca chiar te respinge renunta mai sunt si altele asta nu trebuie sa te supere sper ca ti-am fost de ajutor iar al 2 lea pas daca a mers primul bucurate de sfatul meu al 3 lea pas bucurate de viata laughing