| cineva_2488 a întrebat:

Cum sa cuceresti un baiat?
tot procesul... happy
acel proces care o sa functioneze o sa prinda

3 răspunsuri:
| MeMyself a răspuns:

Ca sa cuceresti un baiat poate fi cam greu dar si usortongue.Important e sa fi tu insati sa nu incerci sa fi altcineva doar ca el sa te bage in seama! Incearca sa vb cu el.sa-i devii prietena mai intai...zambeste-i...mai priveste-l cate o data.vb cu el pe mess. pune-ti o prietena sa se uite la el sa vada daca te privestetongue si cu timpul poate iti va marturisi ca te place happy
Bafta!

| deedeelina a răspuns:

Nu trebuie sa cuceresti tu. Lasa`te cuceritawinking >big grin

| marya a răspuns:

O prietena imi spunea zilele trecute ca a cuceri un barbat in vremurile astea, de crunta concurenta, este la fel de greu precum a-ti gasi un job pe timp de criza. Lasand la o parte gluma, comparatia poate fi adevarata, nu si daca urmezi pasii de mai jos. Tie iti ramane doar sa-l indentifici si sa-ti spui: "da, pe el il vreau, el e the one".

1. Googaleste-l. Pasul numarul unu este sa afli totul despre el. Daca este o persoana ancorata in online, retelele de socializare fac minuni. De la pasiuni la prieteni si mancare preferata, cu un singur click descoperi totul despre el. Daca nu este pasionat de facebook sau twitter sau altele de genul, apeleaza la prietenii lui. Fii diplomata insa, afla "in treacat" despre el, fara sa pari ca dai prea mare importanta subiectului. Daca nu cunosti pe niciunul dintre apropiatii lui, singura varianta care iti ramane este sa ii afli data nasterii si sa citesti despre comportamenul nativilor din zodia lui. Desi informatiile sunt mult prea generale, sunt mai bune decat nimic. Iti vor trasa o directie generala de actiune.

2. Citeste. Barbatilor le plac tipele inteligente, asta daca nu cumva vor doar o aventura, iar atunci legaturile facute de neuronii tai nu vor fi un centru de interes pentru ei. Inainte de a merge la intalnire cu el, citeste o carte. Sau daca nu ai timp, internetul e plin de recenzii si rezumate folositoare. Nu e neaparata nevoie sa parcurgi o intreaga bibliografie. Daca nu ai chef de carti, citeste niste stiri. Sa stii ce a mai facut ministrul muncii nu e chiar un subiect interesant, insa cu ultima aparitie in materie de telefoane mobile ii poti capta interesul.

3. Surprinde-l. Monotonia nu-i place nimanui. Alege un local deosebit sau du-l sa vada locul tau preferat din oras. Nu, nu ma refer la Mall sau la un restaurant KFC, ci la o particica din orasul tau care simti ca te reprezinta. O plimbare printre ruinele din centrul vechi al orasului poate avea un succes nemasurat.

4. Lasa-te greu. Nici foarte greu! Se va plictisi sau va crede ca nu esti interesata. Insa, foarte important, nu te arata disperata. Nu ii spune direct ca il placi, ci lasa-l sa isi dea singur seama de asta. Metoda "una calda, alta rece" functioneaza cel mai des. Intr-o zi abordeaza-l tu, invita-l la ceai sau cafea, fii draguta si dragastoasa, iar in urmatoarea zi nu ii mai spune nimic. In mod sigur va fi intrigat, iar scopul tau este sa ii trezesti interesul.

5. Gateste-i. Dragostea trece prin stomac nu e doar un cliseu nenorocit, ci adevarul gol-golut. Invita-l la tine la masa si ofera-i o cina pe cinste. Gateste ceva simplu, dar de efect. Eu pun intotdeauna pariu pe paste, mai ales ca sunt atat de usor de facut.

6. Atata-l. Inainte de a face dragoste, incearca un sex la telefon. Il va face sa-si doreasca mai mult si sa se gandeasca cum va fi cand in sfarsit vei fi a lui. In plus, ii va arata ca esti o tipa moderna, deschisa la minte, cu care in mod sigur nu se va plictisi.

7. Fii sincera. Pentru a construi si a mentine o relatie, iti trebuie o baza de sinceritate. Nu il minti la nimicuri, iar daca te mai vezi si cu alt tip, e bine sa ii spui de la inceput. Oricum, putina concurenta nu strica niciodata. Ii vei intarata instinctele ancestrale de vanator