| Alynutza1996 a întrebat:

Cum sa fac sa ma despart de un baiat carre e topit dupa mine si nu ma lasa sa respir (ma suna chiar la 4 noaptea sa imi spuna ca ma place ca ma iubeste, etc.cum sa ii spun fara sa il faca sa il doara?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ouch, orice faci o sa doara! Dar trebuie sa-i zici ca ai nevoie de spatiu, ca sa respiri. Dar daca ar intelege problema si ti-ar acorda acest spatiu, nu stiu, ati mai vb despre asta? Orice relatie se bazeaza nu numai pe dragoste, ci si pe comunicare si intelegere. Daca nu vb, cu oricine vei fi tot va esua, ca nu poate sa stie ce gandesti, decat daca gandesti cu voce tare. thinking

| Dizzydizz a răspuns:

Trebuie sa il iei usor pentru a nu-l rani. Ia-l intr-un loc separat si explica-i calm ca nu esti pregatita pentru o relatie.

| Făgăraş a răspuns:

Draga allynutza aceasta este o problema delicata! el va suferi in orice fel ii vei spune insa important este sa il faci pe el sa constientizezez ca iti pasa de sentimentele lui si nu vrei sa il faci sa sufere, stiind ca nu-l placi! el va suferi deoarece ii va fi greu sa se desparta de tine dar va realiza ca ai tinut la el in sensul ca nu ai dat curs unei iubirii ca oricum nu se realiza si care il facea sa sufere mult mai mult ca acum! sincer daca eu as fi in locul unui baiat care este dus de nas de o asemenea fata, i-as face o declaratie de dragoste unica: mitraliera kalasnikov- glumeam! succes

| mihai_2762 a răspuns:

Buna!

Ai grija cum ii spui. Pana la urma te gandesti in felul urmator "mila imi este de tine dar mai mila imi este de mila imi de mine" intelegi?

Si mai bine sufera acum decat mai tarziu, ai putea sa ii spui si chestia asta. Pur si simplu ii spui care este adevarul chiar daca adevarul doare nu ai ce sa faci.

Bafta!

| msonegirl a răspuns:

Daca el e intragostit, orice gest ai face, il va durea.

Te duci intr-o zi cu el intr-un parc, ii zici ca vrei sa vorbiti ceva serios si ii zici adevarul (ca nu e genul tau).
Daca iti este mila asa de tare de el ii dai un mesaj sau ii lasi un mesaj offline pe mess (ceea ce nu ar fi prea frumos)...

Oricum o iei, tot va suferi, dar daca tu continui sa-i dai sperante in continuare, va suferi si mai mult.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...incearca usor usor sa fii mai rece cu el, sa nu va mai vedeti asa des, sa il suni mai putin, sa vorbiti doar strictul necesar si isi va da seama ca ceva s-a schimbat. cand te va intreba de ce te porti asa ii vei spune ca vrei sa te desparti de el pentru ca nu este persoana potrivita pentru tine, tu vrei un baiat care sa te lase un pic sa respiri, ca nu te simti bine cu el pentru ca te suna l 4 dim. si spune-i ca veti ramane prieteni. asta e cea mai buna solutie in cazu asta pnt ca va suferi f mult dupa desp. dar asa daca mai vorbiti, mai iesiti cu prietenii pe afara, se mai linisteste si ii va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu as zice sa te faci ocupata si sa zici ca nuai baterie si cand te desparti de el spune-i frumas cum ar fi ''uite mie nu mai imi place de tine nu vreau sa te supar dar nu cred ca mai merge ''

| AnonimaCuAMare a răspuns:

Spune-i adevarul si va intelege... daca tie iti place de el poti sa renunti la ideea de ai spune