| fishbone a întrebat:

Cum sa fac sa se indragosteasca de mine? o intrebare ushoara as putea spune dar cu raspunsuri nuh f concrete si la obiect...eu si prietena mea cea mai buna ne stim de vreo 7 ani...am devenit f apropiatzi in sensul ca ne spunem toate ofurile unul celuilalt si multe alte chestii... a avut recent un prieten sa despartzit de eal acum vreo 3 saptamanii...de atunci mai toata ziua ne sunam iesim ne ocupam timpul unul cu celalalt...eu unu am ajuns sa incep sa tzin la ea si pot spune ca ma feresc sa-i spun acest lucru... dc? ...am mai incercat acum catziva ani si atunci a ajuns sa-mi zica ca nuh se poate pentru ca ne intzelegem prea bine si ca daca e sa ajungem sa fim impreuna si la un moment dat sa ne despartim sa nuh mai avem aceeasi rel de prietenie ca pana acum... ce e de facutbig grin...astept parerile voastretongue.mersi mult:*

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna dimineata, parerea mea este ca mai trebuie sa incerci sa ai zici, poate intre timp si-a schimbat opinia, din cate ne zici tu sinteti mai mereu impreuna, vorbiti, nu vad de ce sa nu fiti amici in sensul bun al cuvantului.Incearca sa ai spui ce sentimente ai pentru ea si poate, poate ai sa o convingi, nu cred ca relatia voastra se va risipi din cauza ca veti fi mult mai apropiati ca si prima data, din contra eu zic ca va apropie mult mai mult.Bafta si nu ezita, spune-i ceea ce gandesti si vezi ce zice si ea;

4 răspunsuri:
| sefu01 a răspuns:

Daca tu o iubesti incearca sa-i spui cu orice risc

| marinelastanescum a răspuns:

Oricare ar fi riscul u trebuie sa iti spui ceea ce simti.

| ciprian_3925 a răspuns:

Sa sti ca si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine! exact ce ti-a zis tie mi-a spus si mie! nu am mai vb cu ea de o luna si ea tot ma cauta, vine si la mine dar eu nu prea stau acasa cand stiu ca ea vine! pe mess tot timpu vb cu mine dar ii zic ca is ocupat eu unu nu o mai inteleg, nu stiu ce vrea de fapt! de ce ma tot cauta ca numai rau imi face! eu iti doresc sa reusesti sa o ai! si daca reusesti contacteaza-ma si pe mine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti piede speranta lupta pentru a fii impreuna cu ea sa piezi pe cineva care il iubesti doare foarte tare