| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Timpu rezolva totu, daca e neaparat nevoie sa uiti nu ai ce face, viata merge inainte si s-ar putea sa gasesti pe altcineva care sa te merite. Nu exista reguli pentru nimeni toata lumea a trait macar o data in viata asa ceva. Se va rezolva si daca ne spui si ce s-a intamplat poate te ajutam cu niste sfaturi. Am devenit experti cu TPU. Bafta

146 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ocupa timpul cu cat mai multe lucruri.Asa nu vei mai avea timp sa te gandesti la persoana pe care o iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tind sa incep aceast msg cu mari lacrimi in ochi, va zic, ca desi sunt despartit de iubita cu care am stat alaturi 2 ani, si am o relatie de circa 3 luni, nu fac nimic altceva decat sa ma gandesc la ea, o iubesc enorm din tot sufletul, dar impacarea este imposibila, nu pot sa o uit nu vreau sa o uit, ea este sufleteul meu pereche si tot ce reprezint si scopul meu in viata il datorez ei, pentru ca o iubesc si o admir din cel mai mic deget pana la cel mai lung fir de par, nu am ce sa fac, nu stiu ce sa fac, sunt pedepsit rea aspru, daca ar citi din intamplare acest msg, vreau sa ma sune sa ma caute, sa faca orice, nu va regreta, dar stiu ca nu se va intampla si tot ce pot sa fac este sa va impartasesc voua acest sentimente neplacut care este despartirea de sufletul pereche, va doresc intelepciune in relati si multa multa prudenta, scuze daca v-am pictisit inima m-a pus sa scriu aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti uita...eu m-am despartit de o prietena acum 4 ani si inca nu am uitat-o, chiar daca am avut multe dupa ea... ea mi-a ramas in suflet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu iubesc pe cineva care e ff idiferent si am fost despartiti. el era cu altcineva. dupa aia tot el m-a cautat dar nu s-a schimbat la fel a ramas mandru si indiferent intr-o zi zice ca ma iubeste in alta zi nici nu ma baga in seama si as vrea sa pun punct. dar mi-e ff greu ca no sa-l pot uita si nu e vorba de uitat e vorba ca ma doare acum sa ma despart cu toate ca sufar ff multcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu : incearca pentru viitor sa nu mai pui prea mult suflet intr-o relatie de la inceput daca vezi ca totul merge atunci implica-te mai mult dar daca dupa prima sau a doua luna apar neintelegeri pur si simplu pleaca iar ca sa raspund la intrebarea initiala : daca il iubesti/o iubesti cu adevarat nu nu ai cum s-o uiti...incearca doar sa te obisnuiesti cu iedeea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am incercat dar nu am reusit pentru ca sunt si insarcinata dar el se poarta foarte urat cu mine si sincer numai suport dar ma gandesc si la bebe nu stiu ce sa fac m-am certyat cu el apoi m-am impakt am crezut ca se va schimba ar nu m-am amagit singura el nu se va schimba... din pacate niciodata nu stie sa iubeasca nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te gandesti ca viata trebuie traita cu sau fara el langa tine...mai exista si altiitongue nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Persoana pe care o iubesti cel mai mult nu o poti uita... cel putin asa am patit eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa zic.nu poti uita niciodata persoana iubita! inca il am, dar nu se stie pentru cat timp. e schimbat.nu mai suport atata suferinta, fiecare gest facut de el ma doare. uneori nu e nevoie doar de promisiuni si cuvinte frumoase! nu stiu cum sa incerc sa ma retrag incet incet din viata lui. daca continua asa imi fac singura rau.il iubesc mai mult decat propria-mi viata. ce sa faccccc? ajutati-ma, va rogggggggg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu frate, gandeste. te ca daca ea nu mai vrea sa fie cu tine, sau se comporta naspa adica nu vrea sa te mai vada la fel de des, sau isi bate joc de tine, nu se bucura la ce te bucuri tu, deci, trebuie sa iti dai seama de chestiile astea mai intai de toate, apoi stai frumusel o zi in casa, plangi, bocesti, iti tai venele ce vrei tu sa faci laughing apoi frumusel in oras cu prietenii, intr. un club, sunt multe lucruri care cu siguranta ti le doreai cand prietenii tai se duceau la distractii si tu nu aveai cum ca se supara persoana iubita, oricum dupa parerea mea persoanele care nu pot uita iubita/iubitu in 2-3 luni is tampite pentru ca se gadesc numai la lucru asta timp in care ubita/iubita (fostul/fosta) se distreaza sau i cu altcineva :-J

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si daca o iubesti mult mult, timpul va rezolva. dar nu curand. exista oare un leac? ai inventat oare cineva asa ceva? este cea mai cumplita durere. cele mai cumplite sentimente. faptul ca persoana cu care ai trait si cu care ti-ai facut planuri. dintr-o data dispare. cu altcineva. e cel mai grav... cel mai grav lucru careia i se poate intampla cuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Distreazate big grin gandeste-te la alteceva care te asigur ca este mai important decat elwinking dar asta o sa-ti dai seama cu timpul. ocupati ziua cu multe lucruri si asa vei uita de el iti garantez asta :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu te mai gindesti la ea, sa no mai suni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca exista vreo modalitate anume, pur si simplu trebuie ambitie, si odata luata sa nu te razgandesti, pentru ca mai tarziu va fi mai greu, va spun din propria experienta, sunt de foarte mult tim cu o fata, e vorba de ani nu de luni si mia tot copto de vreo cateva ori, scuza era ca a gresit, atata tot si eu trebuia sa o iert sa fie totul ok, acum iar mia copto si am luat hotararea dupa o lunga cearta sa ma las la mana mea, iata ca sunt 4 zile si nu am fost sa o vad macar daca a avut ceva de spus mi-a zis la tel, si nu renunt sa pic iar in plasa ii dau pana la capat, fiti ambitiosi si nu va lasati calcati in picioare, succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu tr sa uiti nimic.dk ceva nu a mers bine in relatie inseamna ca lui Dumnezeu nu i S-a dat importanta necesara."cercetati Scripturile" si mai lasati minciunile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caut si eu acest raspuns, dar nu e, nu o poti uita orice ai face, ea mereu va fi in inima noastra, doar ca trebuie de vazut si un alt aspect...ca poate pe cineva vom iubi mai mult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt tupa mine asa o fire fuarte iubituare eu iubesc cu adev da sa stii ca nu e bine e si frumo da e si naspa cabd trepuie sa faci posi sa uiti persoana aia ca nu de la sa relicia da sa stii ca e marfa sa iubesti si sa fi iubit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dk iubesti cu adevarat poti sa faci tot ce vrei tu si crede-ma nu poti uita, de iubit cu adevart iubesti doar 1 singura data in viata restul e doar un compromis pe care il faci ca sa iti fie cat de act bine, dar ea va ramane in sufletul tau, in mintea ta mereu... stiu ce zic. si timpul nu rezolva nimic oricat de multi ani ar trece doar te prefaci ca uiti... si degeaba. trist dar adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum oricat ai incerca...iti gasesti pe altcineva da nu o iubesti cu toate ca ia ti-ar da si sufletul...trebuie sa te obisnuiesti cu ideea atata tot in rest nu poti face absolut nimic
de cate ori ai sa incerci sa o uiti, o sa fi si mai indragostit de ea mai mult si mai mult...nu exista leac pentru asa ceva sad
nu iti spun asta ca sa te simiti tu mai rau ci pentru ca asa am patit si eu... iar cei ce zic ca timpul le rezolva pe toate ori nu sau patit-o pana acum ori nu recunosc ca inca mai tin la persoana iubita

asta e viata...succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m`am despartit de prietenul meu inainte cu 5 luni, dar tot tin la el foarte mult.il iubesc! dar el se comporta foarte urat.si cand l`am uitat atunci a parut din nou, bagandu`ma in seama.deci.din experienta mea. te sfatuiesc sa il ignori, sa stergi poze/nr. tot ce e legat de el. ABSOLUT TOT! si.incearca sa-l uiti.chiar daca e greuhappy. iesi cu prietenii, asculta muzica care e vesela.cu versuri care te fac sa fii optimism.etchappy. si iti spun eu "cine nu te place, nu te merita!"happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
si eu trec prin asa ceva.si crede-ma.nu il pot uita...nu cred ca poti uita.doar sa te prefaci ca ai uitat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il iubesc pe colegul meu alex si nustiuyu cec sa fac ma urc in copac orce orce orce asi face el edragut frumos destept bun si sufletist eu as alerga dupa el dar nu o fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desi iubeti dar este lipsa toata din partea celui iubit trebuie sa te gandesti si la tine. mai bine va desp pe calea amiabila.ramai cu un gust amar dar nu te adancesti si mai mult pentru ca doar tu ai de suferit. cel mai bine ar fi sa nu te mai gandesti la el sa-ti impui tie in sinea ta ca nu se mai poate.totul vine de la sine dra cand te minti ca sa trm si tu inca te mi gandesti la o posibila sansa de impcare n-ai sansa sa uitiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma trec fiori cand ma gandesc! dar totusi trebuie sa privim inainte sa ne gandim ca asa a fost sa fie si sa ne obisnuim cu gandul ca dumnezeu da omului cat poate duce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o pot uita. a trecut doar o saptamana de cand s-a despartit de mine, si tot de atunci e cu altu, si doarme tot la el. sunt student si si ea. si ala. cu el nu am nimic dar m-a lasat dintr-o data, dupa doi ani de zile. el are ap, are 10 pe linie, nu inteleg de ce m-a lasat pentru el. interese? nu e genu de fata pers pe care o iubesc inca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu iubesc o fata si acum e cu alt baiat si nu stiu cum sa o uit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine si nu stiu ce sa mai fac... niciodataa nu o sa il/o uiti. crede-ma...straight facesad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cam greu, si eu trec prin aceeasi situatie sad din pacate. Si nu pot sa fac nimic altceva, doar sa plang si iar sa plang. Dar cu timpul sper sa treaca toata durerea care o simt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care vrea sa imi dea un sfat sa intre pe bad_dog91big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut un prieten aproximativ 5 ani in urma(nu primul) si din vina mea ne-am despartit. Oricum el m-a iertat dupa ce am discutat si vorbim din cand in cand mai formal pe Internet, avand in vedere ca el termina licenta anul asta si studiaza in Germania cu bursa.Intre timp mi-am mai revenit, am mai avut doua relatii serioase, in care lucrurile au decurs firesc, m-am simtit destul de bine, totul absolut normal; chiar m-am implicat cat mi-a stat in putinta, dar problema este ca, nici acum dupa atat amar de timp nu am reusit sa-l uit. O vreme am crezut ca aveam probleme si ar fi trebuit sa consult un psiholog, ca sa-mi revin si sa stiu daca facusem o obsesie pentru el, insa am fost asigurata ca sunt perfect normala, de catre o doamna psiholog foarte draguta, daca se poate spune asa.laughing
Tin sa mai mentionez ca nimeni nu a mai trezit in mine asemenea sentimente, ca sufletul sau mare, gingasia, politetea, inteligenta si caracterul sau bine conturat, m-au cucerit.Este, cum s-ar spune, barbatul ideal. El de atunci nu a mai avut nici o relatie, stiind chiar din spusele sale si din faptul ca nu are timp din cauza ca studiaza cu bursa in strainatate, cum am mai zis. Ce ar trebui sa mai fac? Sa mai incerc sa-i cuceresc inima sau sa ma chinui sa-l uit in continuare? Diana