| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Timpu rezolva totu, daca e neaparat nevoie sa uiti nu ai ce face, viata merge inainte si s-ar putea sa gasesti pe altcineva care sa te merite. Nu exista reguli pentru nimeni toata lumea a trait macar o data in viata asa ceva. Se va rezolva si daca ne spui si ce s-a intamplat poate te ajutam cu niste sfaturi. Am devenit experti cu TPU. Bafta

146 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum sa iti uiti persoana pe care o iubesti atat timp cat el/ea te trateaza cu indiferenta, o sa te atraga si mai mult si oricum daca iubesti lupti pana ai pers dorita langa tine sau daca nu te crezi in stare lasa ceva timp in care nu ii dai nici un semn max o saptamana si ai sa vezi rezultatul.baftaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din perspectiva mea cel mai bun antidot impotriva uitari unei persoane iubite este >indiferenta< eu am facut acest lucru si mi-a iesit >>>in curand aceea persoana o sa>si dea seama ce a pierdut>>>cu siguranta si sa va mai sp o chestie da am plans zi si noapte si cand mancam parinti mei au vrut sa ma duca la un pshiolog si am refuzat acest lucru timp de o saptamana am dat jos sapte kg va da>ti seama ce vreme groaznica am trecut asa ca singura mi>am impus in cap nu ma mai intereseaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand iubesti de obicei si suferi si eu sufar din cauza persoanei care o iubesc cel mai mult si desi imi doresc sa fiu cu ea nu se mai poate pentru ca ea nu mai vrea sa auda de mine dar timpul le rezolva pe toate... sper. cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna la toti si eu as avea nevoie de un sfat, sufar cum nu cred ca a suferit cineva vreodata, iubesc un baiat nebuneste a avut pe alta eu am stiut a incercat sa ma faca geloasa cu chestia asta, si cu toate astea nu pot sa-l uit parca il iubsc mai mult, imi vine sa plang mereu cand ma gandesc la el. ce pot sa fac ca simt ca numai pot am incercat sa-l uit credeti-ma sa-mi gasesc pe alt dar n-am putut nk tot pe el il iubesc, ajutati-ma va rog eu ast un rasp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In legatura cu raspunsul la problema mea cu fostul meu prieten de acum 5 ani, nu este o solutie sa nu vorbesc o saptamana cu el, pentru ca noi nu vorbim, doar ne-am trimis 2 mesaje pe facebook despre ce mai facem si am facut schimb de idei.Doar atat.In rest nu vorbim absolut deloc. El soseste pe 7 iunie in tara si atunci planuiesc sa merg acasa, chiar daca sunt in sesiune si vreau sa stau 3 zile, intre examene.Acum nu stiu cum sa-l intalnesc si ce anume sa vorbesc cu el, in cazul in care l-as intalni(nici nu pot sa apar dintr-o data la usa lui dupa atata timp), nu? Si ii inteleg pe toti cei ce sufera, dar imi permit sa dau si eu un sfat pentru cei mai necopti:chiar va pierdeti timpul cu prostiile astea, daca vedeti ca e o relatie infantila, cand el/ea se "combina" sa va faca gelosi sau alte tampenii, treziti-va la realitate. E minunat sa traiesti adolescenta, dar nici chiar asa.La varste fragede voi suferiti pentru motive absolut penibile.Si nu se merita.Astept un raspuns in continuare la problema mea.Multumesc frumos, Diana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e ca. odata ce te desp de o pers la care ti ft mult atunci simti ca ti se rupe o parte din tine...si nu ai cum sa te obisnuiesti ci doar sa accepti adevaraul...prietenii te vor ajuta sa revii acea fata sau acel baiat care erai inainte. dar totusi nu trebuie sa te ascunzi de acea persoana, nici sa o evitzi. timpul va rezolva totul:p si eu inca iubesc o pers la fel si incerc sa o uit dar sper sa pot straight face sad crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunteti priceputi, poate ma ajutati si pe mine cu cite ceva, Am un prieten, da e foarte indiferent cu mine, nu scrie, nu suna...[relatie la departare], dar cind suntem aproape simt caldura din partea lui... ce simte pentru mine? cum sa procedez? ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E greu e foarte greu a trecut o saptamana de cand m-am despartit de iubita...era totul ok ne iubeam cu toate ca in ultima vreme ne certam foarte des din prostii... a fost o relatie de 1 an din care 7luni ne intalneam pe ascuns din cauza mamei ei care nu ma suporta desi nu avea nici un motiv.am suportat vreo 4 zile despartirea tinando tot intr-un chef desi o purtam in gand in fiecare minut.ma iubeste mult si ea pentru mine e sufletul pereche dar nu are curaj sa-si infrunte mama pentru mine desi ma iubeste am incercat sa ma mint ca nu ma iubeste destul si ca nu ma merita din moment ce nu face nimic. eu fiind cu mainiile legate in situatia de fata.chiar doare simt ca lumea frumoasa in care traiam a disparut cu cat trece timpul mai mult cu atat ma doare mai tare. timpul chiar nu rezolva nimic doar inrautateste lucrurile.in fiecare fata o vad pe ea si nu pot sa mi-a scot din minte.eram genu de persoana care credeam ca numai prostii sufera din dragoste cu toate ca e a 2 mare iubire din viata mea.pacat ca nu am invatat nimic din prima mea dezamagire din dragoste si vad cum se repeta lucrurile.destul cu plictiseala. vreau sa va spun ca odata ce iubiti cu adevarat nu aveti cum sa nu suferiti si nu exista nici o metoda de a scapa de chinuri. poate doar alta dragoste va va scapa.si sti ce fiti multumiti ca sunteti genul de persoana cu suflet si suferinta va face umani.sunt altii care nu au suflet si nu stiu cei dragostea. avand in vedere toate bucuuriile care le-am trait cu persoana iubita si sa sufar inzecit as luao de la capat.Scz de greseli gramaticale e tarziu si sunt beat.va pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai iubyt cu adevarat n-ai cum sa uiti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca o sa reusesti niciodata sa uiti persoana p care o iubesti ca adv... dar poate timpu le va rezolva p toate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa il uiti cu timpul
daca nu poti, atunci traieste cu asa sentimente de durere
totusi daca nu ti-a mers o data, a doua oara o sa ti merge si cel mai bine chiar din viata ta
totusi trebuie sa astepti timpul totul va arata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspuns anonim:
nu o vei uita niciodata crede-ma! asta zic si eusad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am terminat pana in pasti o relatie de 8 ani pentru ca m-a inselat si acum a ramas cu respectiva nu pot sa-l uit el inca ma mai cauta din cand in cand dar nu imi spune nimic sigur ca ar vrea sau nu sa se inpace cu mine, imi spune ca nu se simnte bine cu ea ca e dusa etc. ce sa gred eu din toate astea 5 ani am stat in casa unu cu celalalt mi-e greu sa-l uit pentru ca e si prima dragoste a mea sa ma combin cu altcineva nu pot ca tot sper ca se va intoarce la mine... ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M_am despartit de fata iubita dupa 7 luni si nu pot sa o uit. poate ma ajutati voi cum sa fac sa o uit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu trec prin aceias experienta in acest moment ...si imi este foarte foarte greu sa nu ma gandesc, parca fiecare copac de pe strada si fiecare persoana imi aduce aminte de unele momente petrecute alaturi de ea. Cel mai greu imi este sa ma obisnuiesc cu ideea ca acum este in bratele altuia si ca nu o mai pot strange eu in brate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt foarte multi nimeresc in asa situatii majoritatea sint fetele, inimii nu-i ordoni! asta e viata, dar niciodata nu trebuie sa ne gindim ca e sfirsitul lumii daca nu suntem impreuna cu persoana iubita, eu de exemplu am deja 7 luni de cind numai sint impreuna cu persoana iubita, m-am deprins ceara daca suntem colegi de clasa si vecini, mai tin la el...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer... iubesc un ingeraj atat de frumos incat nu am mai vazut niciodata am simtit de la inceput ca ceva este intre noi a fost cel mai frumos vis pe care il puteam trai imi vineee sa morrr doar la gandul ca nu mai este a mea ca nu mai poti faceee nimic ca sa aduci acea pers inapoi! sincer nu am mai simtit asa niciodata pentru nimeni regret din suflet nu cred stiu ca nimeni niciodata nu va inlocui o pers atat de draga e viata mea si mereu va ramane in inima mea orice s-ar intamplasad dar...totusi exista un dumnezeu care ne vede pe toti iar daca el stie ca dragostea pe care o simtim e adevarata si sincera nu va sta cu mainile in san si stiu ca va face ceva pentru noi cum bine stim:SPERENTA MOARE ULTIMAcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca lucrul asta e imposibil atunci cand iubesti cu adevarat.Eu m-am despartit de fostul meu prieten de 8 luni si tot l el m gandesc. desi mi-a facut mult rau nu reusesc s il uit, din contra mi se pare c il iubesc si mai mult. Timpul nu ajuta c nmk...am mai stat si c alti baieti dar degeaba, tot l el m gandeam, nu stiu dc voi mai fi vreodata fericita insa sper s imi gasesc linistea si s pot merge mai departe, asta e tot c imi doresc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum uit o persoana care o iubesc din tot sufletu? I-am zis ca m-am indragostit de el si ca il iubesc, l-am intrebat ce fac eu cu tot ce simt pentru el. iar el mi-a raspuns simplu nu stiu, mi-a zis ca e mai bine asa ca nu vrea sa ma faca sa sufar si mai mult pentru ca el nu o sa se schimbe lui ii plac doar aventurile. Cum sa il uit il vad aproape zilnik?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Timpu rezolva totul straight face... slabe sanse! imi place de o fata de ceva vreme si nu chiar is pe gustul ei sad ...si nu pot sa o uit desi a trecut ceva timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu inca nu am uitat persona respectiva dar incerc sa o uit.cred ca. timpul le va rezolva pe toate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa o uiti niciodata... din pacate o sa ramana acolo in sufletul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar eu cu el sunt vecina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stau cu un baiat de cateva luni dar dupa o luna dupa ce eram deja indragostita de el mi-a spus ca are si pe alt cineva deja de inainte il iubesc enorm de mult am incercat ssl las dar am rezistat doar cateva ore dupa el venea la mine si ne impacam si nu stiu cum sa fac sa pot sa-l las ca asa sufer mult prea mult ca el are si pe lata si mi-e frica sa-l pun sa aleaga intre mine si ia pentru ca asunt sigura ca o alegge pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, tuturor...si eu incerc de ceva vreme sa fac asta, dar oricat as incerca nu reusesc. Dupa o relatie de 4 ani, s-a schimbat radical intr-o noapte, ca si cand am incetat sa mai exist. Nu pleaca de langa mine, nu am curaj sa il dau afara (ma doare sufletul prea rau), inca dormim impreuna, dar ne intalnim f rar. poate va pare o mare stupiditate, dar nu stiu ce sa fac.Nu a plecat desi daca ar fi vrut sa se mute, are unde sa stea), totusi este inca aici. Ma agat de ceva, dar inca nu stiu de ce.Ma rog in fiecare zi sa mi-l scoata d-zeu din suflet, dar inca nu functioneaza. Am senzatia ca se comporta ca si cum i-as fi facut un mare rau, desi nu am facut nimic care sa il raneasca, doar l-am iubit prea mult.Suntem in situatia asta de 3 luni.si nu pare sa se schimbe nimic, doar ca eu nu mai pot. Va rog sa ma ajutati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost casatorit 5 ani cu o persoana si avem un copil e la mine a plecat cu altcineva e a 3 oara am ietrtato dar acum nu stiu ce sa fac o iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu incerca sa o uiti ca nu poti cauta sa faci ceva pentru tine restul uso usor vine de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mei nu stiu ce sa zic si mie imi este foarte greu... m-am despartit de prietena mea de 2 saptamani in timpu asta ea s-a bagat cu altcineva zicandu-mi ca ma uita... acum sunt in itlia. aici nu am nici un prieten chiar nu stiu ce sa fac ma gandesc zi si noapte la ea
nu am pofta de mancare de absolut nimic sunt ca o leguma. cum am vazut la mai multi ca timpul vindeca tot nu stiu trece greu cand nu ai ce sa faci. imi pare rau ca nu pot da un raspuns conform topicului. poate asa ma mai descarc. multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa ti uiti iubirea si e dureros poate mult prea dureros dar viata nu e cum vrem banii in schimb sunt amagirea faptului ca vindeca iubirea sa ne iubim pe noi insine pentru fiecare exista un suflet il iubum sau nu dar el exista

| AngelW a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este sunt de acord cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am stat cu un baiat aproape un an si imi jura ca ma iubeste dar m-a lasat pentru alta.acum nu mai e nici cu ea nici cu mine nu vrea sa mai fie... dar cand zic ca il las se baga el cu mine in seama. odata e indiferent altadata se poarta frumos... ce sa fac si ce sa mai cred? ca eu il iubesc