| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci sa uiti persoana pe care o iubesti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Timpu rezolva totu, daca e neaparat nevoie sa uiti nu ai ce face, viata merge inainte si s-ar putea sa gasesti pe altcineva care sa te merite. Nu exista reguli pentru nimeni toata lumea a trait macar o data in viata asa ceva. Se va rezolva si daca ne spui si ce s-a intamplat poate te ajutam cu niste sfaturi. Am devenit experti cu TPU. Bafta

146 răspunsuri:
| Anonym21 a răspuns:

Tu trebuie sa nu te mai gandesti la ea sau el si sa cauti pe altcineva.Eu am crezut ca merge dar cand vezi ersoana iubita cum ii pui inimi sa nu mai bata asa de tare? Dar asata e viata este destul de dura daca nu te ridici cazi mai rau.

| T3x a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie ca asta, dar crede-ma nu merita sa suferi pentru cineva care nu simte ce simti tu pentru ea/el, cel mai important e sa iti aduci mereu aminte ca viata merge inainte.De multe ori nu vezi cu adevarat cine te iubeste si a fost mereu in jurul tau, si cand iti dai seama e prea tarziu (e din propria experienta) happy sper ca te poate ajuta.

| Oana_5390 a răspuns:

Sunt curioasa ce zici acum, dupa 2 ani si ceva... happy

| alina81 a răspuns:

Poate ca nu am iubit cu adevarat acest baiat dar se pare ca si acum dupa cativa ani inca mai plang dupa el desi el m-a iubit cu adevarat nu am stiut cum sa l iubesc cum sa l respect dar cred ca am simtit ceva si inca mai simt si de asemenea si pentru familia lui, ma gandesc tot timpul la timpul petrecut impreuna si imi dau lacrimile... dar degeaba... el si a gasit fericirea allaturi de o fata care l iubeste si il face fericit si eu din cauza ca nu stiu sa iubesc voi suferii toata viata si voi planga ca nu stiu sa iubesc si sa apreciez...

| alina81 a răspuns:

Nu ai cum sa o iuiti doar k timpul va vindeca totul dar de uitat in aceasta viata nu putem uita nimic din nefericire...

| AngelW a răspuns:

Sall, cu tristete va scriu dar cu gandul ca cineva ma poate ajuta! Si eu am avut o relatie de 4 ani aproape dar fara nici un cuvant leganat totul s-a terminat acum cateva clipe...Si nu mai stiu ce sa ma fac pentru ca tot cu gandul la ia sunt! Oiubesc dar nu mai pot continua, o voi putea uita oare?

| AngelW a răspuns:

Pai nu stiu si eu caut un leac babesc...

| Copocean_Vasi_1996 a răspuns:

Nu poti oricat ai inkerca ..Si daca te bagi cu alt baiat sau alta fata o sa il uiti dar rana ramane.

| catalin90 a răspuns:

Si eu incerc de 3 luni sa uit persoana care am iubit-o si o iubesc si acum! Despartirea care a fost acum 3 luni a fost foarte urata! Nici celui mai mare dusman de-al meu nu-i doresc sa treaca prin ce am trecut eu! Incerc sa o uit dar cu cat incerc sa o uit cu atat doare mai tare! Mi-e foarte dor de ea dar nu stiu ce sa mai fac. Am incercat sa vorbesc cu ea dar nu a vrut! A fost o relatie de 2 ani care s-a terminat fara sa stiu de ce, lasandu-ma pe mine sa imi aleg raspunsurile! Ce as putea face in acest caz? Nici eu nu stiu! Stiu doar ca in fiecare seara cand ma pun sa dorm ma gandesc la ea pana adorm iar dimineata ma trezesc cu ea in gand! E un sentiment atat de dureros si nu il doresc la nimeni! Poate cineva de peaici a trecut si el prin asa ceva si poate imi va da niste sfaturi cu ce as putea face sau ce a facut sa treaca peste? Va multumesc!

| georgik_3909 a răspuns:

Eu iubesc o persoana ffff mult care nu a stiut sa aprecieze iubirea sad si nu stiu cum...sa fac sa o uit va rog ff mult dati-mi niste sfaturi. va lass id meu pentru. fete care vrea sa isi caute... jumatatea(sunt un baiat iubaret nu bat joc de fete si stiu sa iubesc) cine vrea mai multe detalii sa ma contacteze la id :geo_george1993

| cristi_3020 a răspuns:

Este foarte greu.p.s.sint un infrct.foarte cunoscut in europa.si romania.de ce spun asta.cu toate acestea. iubesc iubesc enorm de mult o femeie care este cu mine si in momentul de fata! dar sufar. sufar linga ea! de ce?
ca o iubesc de ce oare un sentiment atit de frumos si nobil poate aduce atita suferinta?
am 33 ani. poate par anormal dar stiti cu totii ce inseamna intr-adevar,, a iubi,,! nu stiu ma transformat intr un obiect al ei.un animal de companie, orice altceva sint si simt ca ma inseala!
dar nu o pot parasi.nu pot! este imp.sa uiti chiar nu pot! este foarte greu.vine acasa.ma respinge nu direct dar o simt, am ajuns sa pling.am trecut in viata mea prin situatii limita sa tras dupa mine si multe alte lucruri grave in cele mai multe cazuri am scapat.si cind nu am fost tare.si neimpresionat de nimic! dar iubirea este cel mai mare blestem! pentru. mine!

| raresdd a răspuns:

Timpul.nu e solutia perfecta,decat ca scade intensitatea sentimentelor,poate unele momente vor ramane in sufletul tau,dar te vei gandi din ce in ce mai rar,te vei obisnui fara ea. Ofera-ti ocazia sa intalnesti pe altcineva,razi cat mai mult, distreaza-te,ocupa-ti timpu cu ceva placut, nu cu melancolie si cautarea unor explicatii care nu schimba cu nimic situatia. Timpul trece atat de repede, nici nu ne dam seama. bucura-te de tot ce e frumos in jurul tau.

| giorgianageo a răspuns:

Pot-i s-a iti gasesti pe altcineva care chiar te merita nu trebuie sa stai sa te rogi pentru ca atunci o sas pata joc de tine pote sa iti spuna imi dai p...a si ramnem in preuna daca pesti naiva o faci daca esti desteapta ii dai papuci si eu am trecut prin chiestile astea si am fost desteaptatonguetonguetonguetonguetonguetongue asculta sfatul meu te rogtonguetonguetongue;

| raluka_5807 a răspuns:

Pai va zic eu odata ce iubesti nu ai cum sa il uit dar s l urasti da sau sa te racesti de el prin simplu fapt ca nu mai gandesti cu inima si doar cu mintea si incerci sa fii mai indiferenta cu el si ai sa vezi ca o sa fie bine si nu uita roata e rotunda si se invarte si o sa vina si randul tau

| fluturica18 a răspuns (pentru raluka_5807):

Buna. Sunt nou pe acest site si as avea si eu nevoie de niste sfaturi. Am stat cu o fata 7 luni de zile si am fost mereu aproape de ea. La noi nu conta distanta. Ea era din Urziceni ( Sat Ion Roata) iar eu din Bucuresti. In primele luni ne-am inteles foarte bine. Dar dupa totul s-a schimbat ea a inceput sa fie mai rece ma injura. si eu suportam aceste lucruri. Si eu o mai injuram dar cand nu mai puteam sa tin in mine. Toata familia ei ma cunostea si vorbeam despre mine ca sunt un baiat respectos care stie sa vorbeasca etc etc In fine pana cand eu cu Varul ei m-am luat la bataie la ea in casa si l-am batut pe urma toate parerile sau schimbat eu pe data de 25 Decembrie am fost la ea pentru ca a fost ziua ei de nastere pe 26 am plecat cand am ajuns acasa ea s-a despartit de mine i-am spus ok si i-am inchis telefonul pe urma am sunat-o tot eu iar si am intrebat-o Esti sigura ca vreo sa ne despartim? Ea mi-a zis da iar eu i-am inchis si am lasat-o pe urma m-a sunat si ma luase cu iubi chesti si chesti ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. si mi-a spus ca varul ei i-a spus sa faca asa acum nu stiu ce sa cred in fine a venit seara am mai vb cu ea si a zis ca este obosita si m-a rugat daca putem sa vorbim maine i-am zis bine si am intrebat-o auzi noi mai suntem impreuna ca sa stiu si eu a zis ca nu stie mi-a zis te iubesc si a inchis ok am asteptat pana a 2 zi nu m-a sunat eu de la 9 pana la 12 am tot sunat-o si nici macar ocupat nu mi-a dat pe urma m-a bagat la lista de respingere si nu vroia sa vorbeasca cu mine ea venea la Bucuresti cu varul ei ca sa faca revelionul la Bucuresti, i-am spus ca vin sa o astept ca sa vorbim mi-a raspuns pana la urma si mi-a zis sa nu vin mi-a trimis mesaj si mi-a zis ca s-a saturat de mine ca nu mai vrea sa auda de mine si ca si-a gasit pe alt cineva, chiar a 2 zi dupa ce am plecat eu de la ea pe urma am lasat-o am mai sunat-o de revelion nu a vrut sa imi raspunda, pana la urma mi-a dat mesaj si mi-a zis sa o las ca este cu prietenul ei si am lasat-o pe urma la vreo 2 sau 3 zile o sun si m-am impacat ca amici cu ea, eram doar prieteni am vorbit ma sunaa totul era bine pana cand iar m-a bagat la lista de respingere si asta e acum ma respinge ce ar trebui sa fac explicati-mi si mie va rog frumos

| geogelo a răspuns:

Cand am citit ce ai postat ALINA81, sincer mi-au dat lacrimile, nu pot sa imi dau seama de ce! poate din cauza ca ma aflu si eu intr-o situatie de genul tau. numai ca la mine e ca eu sufar dupa ea iar ea ma trateaza ca pe un fraier. AS DA ORICE SA EXISTE UN APARAT SA STEARGA TOT CE TINE DE EA

| lady16 a răspuns:

Buna, vreau sa stiu cum pot uita pe cineva pe care iubesc de 3 ani... ultima data am avut o relatie de 3 luni dar ne-am despartit dintr'o prostie, acum pleaca din tara si simt ca innebunesc, tin enorm la el si dupa cate mi-a facut tot nu am reusit sa merg mai departe! ce pot face?

| mariazet45 a răspuns (pentru lady16):

Spuneam ca timpul rezolva totul, totul trece si are rezolvare ai scris aces mesaj pe 2 februarie 2011 probabil ca acum iti vine sa razi, de cat de suparata erai. Poveste cum ai facut sa uiti sau daca ai reusit sa uiti, poate va fi de ajutor altora.

| tpu1996 a răspuns:

Sincerr,eu am fost cu un baiat 2 anii, dupa care. ne-am despartit, dupa 4 ani si acum inca il mai iubesc, decii nu poti sa uiti persoana iubita, doar daca gasesti o alta persoana iubita care iti va putea umple golul lassatt de celalalt...

| Olga_Jekiu_1985 a răspuns:

Să gaseşti pe cineva mai bun ca el şi in primul rind să începi să te iubeşti mai întîi pe tine.

| Dianadiia20 a răspuns:

Parerea mea este ca timpul le rezolva pe toate, si da, la inceput este mai greu, si ce te doare mai mult sunt amintiriile petrecuta cu persoana iubita..de uitat nu poti uita, si eu m-am despartit de prietenul meu acum cateva zile, aveam impreuna 1 an jumate dar indiferenta lui m-a durut si vedeam ca nu mai e cum era el inainte, nu-i mai pasa de nimic ..si cand te gandesti ca iai fost atata timp alaturi, si el renunta atat de usor la tine stai si realizezi, ca decat sa stai cu o persoana care nu-i pasa de tine ..mai bine ...nimic... Ceea ce vreau sa spun e ca viata merge inainte, chiar daca dor anumite chestii! sad Naspa e ca el te uita atat de repede, iar tu doar la el te gandesti. Stiti cum se zice, dragostea e cam oarba. Lam iubit il iubesc si pentru mine va fi o persoana pe care no o voi uita niciodata.

| Baldovin_Gabi_1996 a răspuns:

Vorbim ca prima data...

| alehandro0785 a răspuns:

so inlocuiesti cu o alta persoana

| emanuela a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa faci cumva sa nul mai vezi un timp...si sa il ignori... numai asa o sa reusesti altfel nu cred ca se poate sad