| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fiu frumoasa? si sa ma placa baietii?

12 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

Baietilor le plac fetele care sunt usor accesibile. Nu e cu sensul de fete usoare, ci fete care nu sunt cu nasul pe sus, comunicative, tot timpul cu zambetul pe buze. E normal sa le fie mai usor sa intre in vorba cu ele. Dar asta nu inseamna ca daca tu esti mai tacuta si mai timida trebuie sa te schimbi doar ca sa te placa baietii. O sa gasesti baiatul potrivit, care sa fie la fel ca si tine, deci cu care sa te potrivesti. Nu te mai gandi la asta, nu trebuie sa te schimbi ca sa te adore baietii. La momentul potrivit va aparea cineva ca sa te placa asa cum esti.

| zeeeeeex a răspuns:

Fi tu... Fi sociabila... Fi cat mai naturala posibil... Fi deschisa la orice fel de subiect... Fi prototipul fetei perfecte:

-naturala
-amuzanta
-alintata (dar nu exagerat)

Si pune si amprenta ta personala!

| anaid a răspuns:

Fii tuwinking

| Encore a răspuns:

Lol asta e intrebare? straight face

| Andreea_7493 a răspuns:

Fi cat mai naturala si originala...happy Oricum un baiat nu te va place pentru fizic neaparat ci pentru cum esti tu de fapt tongue

| andreea89 a răspuns:

Ceea ce-ti trebuie este incredere in tine, si atunci clar o sa te placa multa lume.trebuie tu sa te simti frumoasa si nu doar datorita fizicului si atunci n-o sa ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai nevoie de frumusete exterioara...cu aceeasi problema ma confrunt si eu. dar daca un baiat te place inseamna ca te place pentru ceea ce esti in interior nu pentru ceea ce este in exterior...deci fii tu insati:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce e inauntru se vede si pe dinafara. Conteaza ce "bagi" inauntru: de la gat in sus si de la gat in jos. Adica: Conteaza cat de sanatos te alimentezi, cat de bine te odihnesti NOAPTEA si cat de bun ai tonusul corporal (de la gat in jos); si conteaza cat de bine gandesti, cat de mult citesti si cat de mult pozitiv introduci in mintea ta (de la gat in sus). Nimeni nu te poate schimbaa, iar schimbarea nu vine de la sine. Daca vrei schimbare, actioneaza in sensul acesta. este adevarat, ai de parasit zone de confort (fast food, televizor, net, disco-club, fumat, "n-am bani","eu nu sunt in stare","nu pot","nu vreau","NU"), in schimb vei obtine mult mai mult decat doresti prin intrebarea pe care ai pus-o. Vei obtine VIATA ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta ma intreb si eu. dar odata sh odata o sa apara un baiat care sa te placa pe tine asa cum eshty...sh sa nu-ti ceara sa te schimbi ca sa fii pe gustu luiwinkingmulta bafta fetelorkiss

| gabi_7432 a răspuns:

Schimbare: de dinauntru spre ina afara.
"What's inside comes outside!"
De la gat in jos:
- alimentatie sanatoasa (natural, nemodificat, neaditivat ex.: de la tarani din piata)
- somn suficient si de calitate (dormi NOAPTEA, aeriseste inainte de a te culca)
- fa miscare, propune-ti miscare pentru cate o regiune a corpului, 15-30 min/zi happy poti asculta muzica in timpul asta)
- igiena perfecta (nu iti detaliez tocmai tie aici happy )

De la gat in sus:
- schimbarea vine dintre urechi happy
- Cauta literatura de dezvoltare personala
- citeste din ea cel putin 15 minute/zi
- citeste informatii pozitve
- INCHIDE DIN BUTON TELEVIZORUL
- inconjoara-te cu oameni pozitivi
Iti recomand titluri de: Pavel Corut, Dale Carnegie, Skip Ross, John Maxwell, Zig Ziglar, Hal Urban, Jean Carper, Burke Hedges, Robert Kyiosaki, David Schloss, David Schwartz.
- incepe cu a citi 15 minute/zi din macar unul dintre acestia de mai sus. Pe parcurs vei descoperi si altii.
- 15 MINUTE de citit PE ZI inseamna 1 CARTE/LUNA, 12 CARTI PE AN. Vei avea ceva de invatat din 12 carti intr-un an?

ATENTIE : Ai de parasit zone de confort. Doare dar asta e.

ZONE DE CONFORT:
Fast food
TELEVIZOR
Mediu Negativ
Narcotice sau halucinogene
Fumatul
"Nu pot"
"Nu stiu"
"Nu sunt in stare"
"NU"
Nopti pe net
Nopti frecvente in disco-club

Suna dur, ia-o incet, inconjoara-te de oameni pozitivi, schimba-ti un obicei pe luna si vei atrage pe parcurs oameni ca tine (frumosi, pozitivi, sanatosi si cu iubire de alti oameni)
SUCCESS!

| mady_5812 a răspuns:

Niki`o fata nu este uratawinking
atata timp cat se ingrijeste si se aranjeaza big grin

| Mad von R. a răspuns:

Eu zic ca nu ai cum sa te schimbi. Nici nu prea are rost. Si eu am o problema cu acest lucru, dar deja m-am obisnuit. Am observat ca PRIETENII ma plac asa cum sunt eu. Si daca ii ai pe EI totul ti se pare mai usor!happy