| wrzzermax123 a întrebat:

Cum sa imi fac prietene noi?

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

La școală sau la bar. În online pe Facebook, Instagram.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In primul rand, foloseste limba romana corect din punct de vedere gramatical, atat in scris, cat si in vorbire. E foarte important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut prieteni noi intrand in organizatii de voluntariat de tineret, ONG-uri ecologice, Crucea Rosie etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: iesi afara din casa si vei vedea fete peste tot pe unde mergi. Le saluti, intrii in vorba cu ele si asa iti faci prieteni si prietene noi

| wrzzermax123 explică (pentru Violleta2022):

As vrea eu asa, nu pot!

| Violleta2022 a răspuns (pentru wrzzermax123):

Nu exista "NU POT" exista numai "nu vrea" sau "mai bine ma eschivez".
Bineinteles ca poti sa-ti faci zeci de prieteni, dar trebuie sa scapi de atitudinea asta aroganta "nu pot".
Trebuie sa iesi din casa pentru acest lucru, dar in prealabil iti suni unul sau 10 colegi de scoala, sau vecini si se va gasi cineva sa iasa, sa va vedeti in parc, sau la o cafea, inghetata samd.
Cu fetele este chiar mai simplu, faci avansuri unei vecine, colege de scoala... orice este posibil daca vrei.

| wrzzermax123 explică (pentru Violleta2022):

Nu vorbesc cu nimi mai ales cu fete, n-am prietene, am niste prieteni aproape 2 si gata! amu mai ales vreau sa ma duc la un club poate acolo dau de fete!