| SweetPanda a întrebat:

Cum sa intru in vorba cu un baiat? El e mai mare ca mine cam cu 3-5 ani si nu ne cunoastem decat din priviri si acestea destul de rare, nici macar nu stiu cum il cheama sau daca m-a observat. Il vad cand ies de la scoala si nu stiu ce sa-i zic, sunt ceva mai timida, ganditi-va ca ar veni la voi o fata si v-ar pune intrebari; o ciudat raw. Nu stiu cum sa fac, nici macar buna nu stiu sa zic cand il vad xD Ceva idei de abordare? Sfaturi orice, numai sa-mi fie de folos :X

^^funda

9 răspunsuri:
| alexcandy999 a răspuns:

In aceiasi situatie sunt si eu si nu stiu sicer ce sa fac...

| LiaXdd97 a răspuns:

Imi pare rau ca nu te pot ajuta, sunt in aceeasi situatie ca si tine insa cu un baiat mai mic, cu vreo 2 ani mai mare

| ruPfashu a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si saluta-l, intra in vorba cu el etc. Pana nu o sa fie prea tarziu. N-ai ce sa patesti sincer!

| mgtow a răspuns:

Daca e mai mare cu 3 ani si e adult si tu minora mai bine iti bagi mintile in cap si astepti sa te mai maturizezi ca inca gandesti ca un copilas mic care vrea sa aiba o multime de jucarii.

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Nu poti fi sigura ca baiatul ala nu este deja cu vreo fata,trebuie totusi si el sa simta ceva pentru tine,incearca sa scapi de timiditatea asta si baga-te in vorba cu el,pentru moment afla idu lui de mess,daca are prietena sau nu,ce ii place ce nu,unde sta,chestii din astea. daca reusesti,dupa aceea poti sa te imprietenesti cu el, sa il iei pe ocolite, sa ii dai sfaturi. apoi poate el va incepe sa simta ceva pentru tine:*

| Bahh a răspuns:

Zimbestei.

| corina8508 a răspuns:

Mai intai afla-i numele. dupa cauta-l pe facebook si pe hi5.macar sa vezi cum este [din comentarii, din poze etc] pe facebook mai toti scriu daca sunt singuri sau intr-o relatie. de pe facebook poti afla si daca aveti prieteni comuni. daca aveti si te intelegi bine cu ei/ele vorbeste despre asta cu prietenii si afla parerea lor. atentie! nu vorbi cu toata lumea despre asta, decat cu prietenii in care stii sigur ca poti avea incredere si ca nu te vor barfi in secunda doi pe la spate. tot cu ajutorul fb-ul poti incepe sa vorbesti cu el. da-i like la pozele care-ti plac, commuri si poate se va baga el in seama pe privat. posteaza chestii pe perete. fazele de genu atrag atentia. iar daca va stiti din vedere, fii sigura ca va fi mai usor. sper ca ti-ai facut macar o idee. ai grija!

| georgi01 a răspuns:

Incearca sa ii spui macar un "Buna". Cine stie? Poate iti va raspunde si daca da il poti intreba cum il cheama, sa iti zica mai multe despre el...si in timp va veti apropia mai mult si cine stie poate ajungeti sa fiti impreuna.Eu iti urez bafta si sper ca te'am ajutat cu ce ti'am zis:*

| Agentulx a răspuns:

Inainte de toate, sunt baiat si nu prea ma am la chestii de astea... dar iti pot da o idee tonguerefa-te ca astepti pe cineva sau vorbeste cu cineva sa va intalniti acolo peste un timp si cu pretextu ca nu mai ai baterie la telefon il intrebi cat e ceasul si de acolo il intrebi diverse chesti, dupa aia il poti zica ca il cunosti si-l poti saluta si de acolo te descurci tu.
Byewinking