| anonima3699 a întrebat:

Imi place de un baiat mai mare decat mine cu un an din scoala. Purtan amandoi ochelari si mi se pare ca e destul de timid dar in acelasi timp din priviri mi se pare a fi genul meu.Si eu sunt foarte timida si chiar imi doresc sa fim macar prieteni.I-am scris aseara cum se cheama animeul de la poza de profil,un fel de mod subtil de a intra intr-o conversatie,dar acesta mi-a raspuns si atat, dupa ce i-am multumit m-a lasat cu senul..Nu vreau sa creada ca sunt o ciudata. Sfaturi?

1 răspuns:
| MarcelPan a răspuns:

Comportă-te natural. Nu încerca să intri în vorbă cu el mai pe ocolite, cu întrebări stupide, ceva gen : „Îți place poza de profil? " sau multe alte întrebări. Fii directă, nu te ascunde de el si fi cât mai discretă în ce vrei să spui. Încearcă să ai un comportament adecvat în preajma lui și nu încerca să te afirmi prin chestii stupide. Băiețiilor nu le plac accea persoană care e îndrăgostită după ei și îi stresează la cap, sau cel puțin pe mine mă deranjează chestia asta. Dar în mare parte, fii directă în ceea ce vrei să spui. Mult succes! (Fundiță?)