| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult, mult de tot sa ma ajutatihappy
Ideea e urmatoarea: mie imi place de un baiat de la alta clasa si efectiv nu stiu cum sa intru in vorba cu el, ce sa ii spun? Adica ne cunoastem, oarecum: ii cunosc pe cativa din colegii lui si am mai trecut pe la ei prin clasa, deci el stie cine sunt, asa ca ar fi ciudat sa ma duc la el si sa ma prezint. Idei? Si m-ar mai ajuta si cateva sfaturi, daca aveti sa imi datihappyEu sunt mai timida...si chiar nu stiu cum sa-l abordez, e mai greu decat parelaughing
Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| BlackAngel112 a răspuns:

Stiu esti la fel ca mine laughing eu as zice(asa fac eu) pentru inceput sa incei sa il saluti.Sa e faci observata dar nu fi prea-prea happy.Nu stiu ce sfaturi sa-ti mai dau fiindca si eu sun in aceeasi situatie laughing

| albertodelrio211111 a răspuns:

Da ti seama de un lucru pe care-l aveti in comun si apoi...vezi tu cum faci; ca na! doar n-o sa te duci la el si o sa i spui despre sentimente si chestii si ca-l placi(ceea ce vreau sa zic e ca trebuie intai sa l cunostibig grin eu cam asa vad lucrurile

| BlackAngelForever a răspuns:

Pai depinde ce fel de personalitate are. Desrie-i personalitatea, anturajul, si...cum e el ca sa iti pot raspunde.