| wrzzer123 a întrebat:

Cum sa iti faci prietene noi? Dau funda

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ce e „funa"?!?

| LPCTSTR a răspuns:

Iti faci prietene noi, simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind draguta cu ele si purtandu-te frumos

| Pantagruel a răspuns:

Te inscrii intr-un club, site de socializare, mergi la sedinte bdsm etc

| ceafostodata a răspuns:

Prin socializare. Mediul online este un mod bun de a comunica și a cunoaște persoane noi. Majoritatea oamenilor sunt deschiși și accepta prietenii de la oameni care par sinceri și au intenții bune. Găsește o persoana pe care o consideri interesanta sau prietenoasa și dă-i mesaj.Ori dacă ești o persoana care prefera convorbirile fata în fata, mergi într-un parc cu multa lumea în jur și găsește oameni de vârstă ta. Fi cât se poate de energic, pozitiv și sociabil, astfel încât sa lași o impresie buna și sa pari o persoana cât se poate de deschisa. Atitudinea este importanta, când vedem pe cineva vesel și extrovert suntem mai predispuși în a vrea o posibila prietenie. Dacă încă ești elev, de asemenea colectivul scolar este un mod foarte bun de ati face prieteni. Vorbește și stai mai mult cu colegii tăi ori copii din școală, dacă vei cunoaște pe cineva popular sunt șanse sa te prezinte grupului sau de prieteni și sa iti faci mai multe cunoștințe. Ca adult este mai complicat, dacă lucrezi poți încerca să formezi o relație amicala cu colegii de servici care par mai amabili ori sa comunici cu persoanele din jur. Fi curaj și ai încredere în tine, ai o atitudine plăcută și lasă mult de la tine.