| Ionescu417 a întrebat:

Cum sa ma bag in seama cu o colega de clasa.Imi place de ea dar nu stiu cum sa o abordez. Ceva sfaturi? Va rog! Dau funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Va trebui,initial,sa-i oferi atentie mai multa decat celorlalti din jurul tau.
O privesti,ii zambesti,ii ceri o tema,un pix,o intrebi daca ii e teama la cutare test,la vreo materie grea,prostioare aparent neinsemnate,dar care dau sansa unei mici conversatii.
Ii ceri si un id de mess sau fb,sa "mai vorbiti" si voi si ii observi reactiile.
Daca se bucura de atentia ta,chiar daca se rusineaza,daca e atenta la ce faci,chiar fara sa-i vorbesti ei,lucrurile merg bine,te simpatizeaza si ea.
Asa ca,iti vei putea permite,fie intr-o pauza,fie pe fb,s-o inviti sa iesiti la o pizza,un film, un suc, o ciocolata calda, undeva, unde ii vei putea spune ca ti-e drag de ea si ai vrea sa fiti impreuna.
Nu fii timid si posibil sa ai sanse de reusita.
Ti-o doresc din tot sufletul!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tie iti este greu sa vorbesti cu ale tale colege de clasa, atunci apeleaza la un prieten mai vorbaret. Dar mare grija, pentru ca existe riscul ca ea sa-l doreasca pe el.

| SorinTudor a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si cumpara-i un cadou, ia-o de o parte sa nu rada colegii de tine si spune-i fetei ce simti pentru ea.

| unknøwn a răspuns:

Îi faci o declaraţie de dragoste.

Cristinutza prichindel mic,
Toată toată eşti o dulcik,
Vreau ca toată noaptea să fumăm,
Trupurile noastre, să le comprimăm.

Ce zici, vii cu mine la un suc?
Haideeee! Vreau să te traduc.
Să ne facem de cap o zi întreagă,
Până te fac oloagă.

Haide să mergem împreună,
Putem schimba lumea, doar cu o căpşună.
Sper s-accepţi invitaţia mea,
Haide să-ţi dau o caramea.

| Zeref a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te combini cu fetele din clasa, din cartier si de la serviciu.Aici nu am cum sa-ti explic pentru ca nu ai intelege.Cel mai bine intelegi cand se intampla. Odata ce va combinati colegii or sa va priveasca altfel decat inainte si vor aparea unele faze care se fac intentionat(mai mult ei decat tie) si daca v-ati certat o ai mereu prin preajma si o vezi mereu si nu vei trece niciodata peste.De aia nu se combina in astfel de situatii.Nu combina placerea cu...(ce vrei tu). Abordatul este pasul cel mai simplu.Sa faci sa mearga relatia dupa, este mai greu. Faci cum vrei.SucceS!

| Mable009 a răspuns:

Hm, Nu prea știu. Pai primul lucru ar fi ca luni sa ii aduci un buchet de flori sau ceva ca na...și ai putea sa te apropii mai mult de ea. sa vorbești cu ea ..sa va întâlniți undeva în parc cu bicicletele ..sau nu știu ..acum depinde. dacă te-a observat e bine.laughing...

| dayanutza a răspuns:

In primul rand nu fi nesimtit... si incearca sa fi prietenul ei prima data... fa-o sa rada. sa se simta bine in compania ta

| hermyone223 a răspuns:

Gaseste lucruri in comun fetelor le place asta!